Зустріч з директором Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування В. Бойком

23 квітня 2018 року у Єланці відбулася зустріч з директором Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування В. Бойком, в якій взяли участь голова районної ради В.Богданцев, голова райдержадміністрації О. Посашкова, селищний, сільскі голови, депутаи районної ради.
В ході зустрічі розглядалося питання, що потребує особливо зваженого й обдуманого підходу – децентралізація влади.
Валентин Бойко проінформував аудиторію про ключові положення і особливості застосування на практиці Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», стан реалізації Перспективного плану формування територіальних громад Миколаївської області. Зауважив, що багато людей не розуміють, для чого необхідне об’єднання громад, що вони отримають в результаті реформи. Тому й існує момент несприйняття, недовіри та остраху, а отже й небажання впровадження будь-яких змін.
Майже третина населення Миколаївської області проживає в ОТГ, оскільки в області їх вже створено 29. Валентин Анатолійович наголосив, що метою децентралізації є створення спроможних територіальних громад внаслідок передач значних повноважень та ресурсів від державних органів органам місцевого самоврядування. Далі детально поінформував присутніх щодо процессу об’єднання, головних його напрямків та пріоритетів. Зокрема, об’єднані громади перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом. Роз’яснив він також управлінську структуру ОТГ на рівні населених пунктів, які увійдуть до її складу, для чого вводиться посада старости – посадової особи органу місцевого самоврядування, члена виконавчого комітету об’єднаної ради, який представляє інтереси жителів села.
Також присутні отримали змістовні відповіді на запитання, які були ними поставлені. На завершення керівники району подякували Валентину Анатолійовичу за надану високопрофесійну, змістовну інформацію.

Comments are closed.