Депутати БЮТ проти утворення інклюзивного центру

Депутати Березанської районної ради вирішили: інклюзивно-ресурсний центр в Березанському районі – не потрібен! Депутат, до речі освітянин, В. Гречен висловив думку всіх депутатів БЮТ: “Інваліди повинні сидіти вдома. «Наші» діти не зможуть навчатися з ними в одному класі, і батькам таких дітей не буде часу возити їх до школи і додому, всім буде краще, коли діти з особливими освітніми потребами здобуватимуть освіту вдома”.

Трохи хронології: 14 червня відбулася 23 позачергова сесія Березанської районної ради 7 скликання. На порядок денний винесено 9 питань, в тім числі, проблеми галузі освіти, яка, на сьогоднішній день в дуже скрутному стані через відсутність фінансування.

Позитивно вирішилося питання «Про визначення опорного навчального закладу «Березанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Березанської районної ради Миколаївської області» та утворення його філій». Щоправда, з другої спроби, лише дякуючи наполегливості та переконливості голови РДА С.Танасова та голови Березанської ОТГ В. Хоміцького, деяким депутатам, які дійсно вболівають за майбутнє громади: І.Фаріонову, О. Русу, С.Казмируку, О.Сидорчуку, Л.Шиповій, О.Нікітіній, В. Книшу, М.Дремлюзі та голові райради В.Гуртовому. Але половина питань отримала голоси “проти”.

Повернемося до болючої теми – інклюзія. Рівень свідомості нації та ступінь розвитку суспільства, в якому ми живемо, визначається рівнем підтримки, гуманізму, толерантності у ставленні до не таких, як ти сам. Саме тому вже два роки Благодійний фонд Порошенка у співпраці з Міністерством освіти та науки займається впровадженням інклюзивного освітнього середовища в Україні. І на сьогодні вже 10 областей нашої держави є його учасниками, в тім числі з 17 травня 2018 року і Миколаївщина. Голова РДА Березанського району С.Танасов також уклав меморандум з БФ Марини Порошенко, залучившись підтримкою, в тому числі і фінансовою, та домовленістю на майбутню тісну співпрацю з Фондом у напрямку інклюзивної освіти.

Але часу залишилось дуже мало. Потрібно починати працювати вже зараз, треба встигнути, адже 1 вересня настане саме 1 вересня! В нашому районі – 48 дітей з інвалідністю. В Березанському ДНЗ вже працює інклюзивна група, яку відвідують дві дівчинки, а з 1 вересня будь-яка школа району зможе відкрити інклюзивні класи. На сьогоднішній день вже є заяви на здобуття інклюзивної освіти – в Березанській ЗОШ до 8 класу прийде хлопчик з особливими освітніми потребами, в Малахівській та Щасливській школах здобуватимуть інклюзивну освіту два першокласника.

Тому створення Інклюзивно-ресурсного центру – це дуже важливе питання для громади, але вже втретє воно не вирішується депутатами районної ради. Центр – це установа, до якої можуть звернутися батьки дітей від 2 до 18 років (в районі налічується 2 270 таких діток) для здійснення комплексної оцінки здоров’я дитини, визначення її освітніх потреб та розробки індивідуальної програми розвитку із врахуванням усіх рекомендацій щодо особливостей навчання та отримання корекційних та реабілітаційних послуг. Через амбіції деяких депутатів страждають діти з особливими освітніми потребами, які стали заручниками політичних ігор. Батькам доводиться возити свою малечу брудними незручними маршрутками в спеку і мороз аж до Миколаєва, висиджувати величезні черги для того, щоб з своєю хворою дитинкою пройти обстеження і отримати висновок комісії. А це все вони могли б зробити в Березанському ІРЦ. В нашій державі діють закони «Про освіту», «Про інклюзивну освіту», яких необхідно дотримуватися, і в першу чергу депутатам.

Оксана Калюжная

Source

Comments are closed.