Березнегуватська ОТГ: велика депресія чи успішний розвиток?

З метою підтримки створення Березнегуватської ОТГ, для налагодження внутрішньої комунікації між депутатським корпусом, керівництвом громади та населенням 22 червня відбувся виїзний тренінг на базі Березнегуватської селищної ради за участі політтехнолога, коуч-тренера, експерта з комунікаційних питань та конфліктології Наталі Саблиної та юрисконсульта Анни Іпатенко спільно з радником з питань комунікації Юлії Почебут Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

«В першу чергу сьогодні будемо говорити про повноваження та обов’язки депутатів місцевих (сільських, селищних) рад, законодавчу базу для роботи, організацію роботи постійних комісій ради, повноваження сільського голови та в.о. старост сільської ради»

– підкреслила коуч-тренер Наталя Сабліна. Палкі дебати виникли під час обговорення діючої системи роботи депутатів селищної ради. Присутні, серед яких – секретар селищної ради, депутати, громадські активісти мали змогу висловитися з різних питань: проведення сесій, пленарних засідань, міфів депутатської діяльності, подання запиту на отримання інформації тощо. Окрему увагу приділили правильному висвітленню діяльності громади, інформуванню населення щодо процесу створення ОТГ, ефективним каналам комунікації та ресурсів, а також розвінчуванню міфів реформи, віра в які гальмує процес об’єднання громади.
Варто зазначити, що Березнегуватський район поки що відстає від інших в кількості утворених громад. Це викликано лобіюванням власних інтересів посадовими особами, латентним небажанням змін, створенням «парникового ефекту» в громаді і, як наслідок – максимальне затягування всього процесу реформи в районі. Експерти Миколаївського ЦРМС постійно співпрацюють з громадою. На жаль, представники районної та місцевої влади не надають вагомої підтримки роботі ЦРМС на місцях. Проте, віримо в небайдужість мешканців громади, активних ініціативних жителів, що хочуть працювати на розвиток та здійснювати зміни. Роботи багато ще попереду, проте спільними зусиллями – до перемоги!

Source facebook.com

Comments are closed.