Крок за кроком до успіху

Одним із головних завдань облдержадміністрації є підтримка процесу децентралізації в регіоні,за якої і повноваження, і відповідні фінансові ресурси передаються від органів державної влади органам місцевого самоврядування, передусім об’єднаним територіальним громадам.

Трохи цифр:

2015 рік – 1

2016 рік – 18

2017 рік – 9

Це відомі всім цифри – кількість створених обєднаних територіальних громад в регіоні.

У 2018 році активність громад у напрямку об’єднання продовжується.

Так з початку 2018 року розпорядженнями голови Миколаївської ОДА
затверджено 13 висновків щодо відповідності  Конституції і законам України проектів рішень «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Тобто на сьогодні маємо ще 13 нових ОТГ, 12 з яких прийняли рішення про об’єднання: 2 міські (Снігурівська та Новобузька), 1 селищна – Березнегуватська, 9 сільських  та 1 – Вознесенська міська ОТГ, яка незабаром прийме рішення про приєднання до себе Новогригорівську с/р (приєднання до міст обласного значення відповідно до статті 8² Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»).

            Крім того, облдержадміністрацією направлено 12 звернень до Центральної виборчої комісії про призначення перших виборів голів та депутатів сільських, селищних, міських рад.

Отже станом на 15.08.18 в області у 17 районах із 19 створено 41 об’єднану територіальну громаду.

З них:

·         у 28 уже пройшли вибори до ради та  обрані голови ОТГ;

·         12 очікують рішення ЦВК про призначення перших виборів.

Трохи статистики:

Площа ОТГ області на сьогодні складає 12,19 тис. км2  49,5% , – це майже половина від загальної площі Миколаївської області.

Чисельність населення ОТГ – 320,4 тис.чол. або 28,1% від загальної чисельності населення області.

Загальна кількість територіальних громад області, які об’єдналися в ОТГ – 142, або 45,4% від загальної кількості рад базового рівня.

Це результат великої спільної роз’яснювальної роботи ОДА, Центру розвитку місцевого самоврядування та  регіонального відділення Асоціації міст України.

Але, у двох районах області це Врадіївському та Кривоозерському ще не створено жодної громади, бо, нажаль, на мою думку, тамтешні ні влада, ні громада не бажають брати на себе відповідальність за проведення реформи.  Можливо величезний негативний вплив політичних еліт державного та регіонального рівня, супротив з боку райдержадміністрацій та районних рад  блокують будь-які позитивні зміни?!.. 

Надіюся, що жителі сіл і голови сільських рад зрозуміють потребу в об’єднанні та стануть зацікавлені в цьому. Оскільки саме їм доведеться жити в ОТГ. І яким буде це життя, залежить лише від їх обізнаності та активності.

Новоствореним та і решті об’єднаним громадам доведеться наполегливо працювати, аби повноцінно реалізувати набуті внаслідок об’єднання повноваження в інтересах людей, які живуть на їх територіях.

Підтримка влади в цьому процесі надзвичайно важлива, але жодна влада не підмінить функцій органів місцевого самоврядування, тому успіх об’єднаної громади залежить передусім від управлінських якостей тих, кого люди оберуть нею керувати, кого призначать на посади у виконавчі органи рад, а також від того, як громада контролюватиме діяльність своїх обранців та запитуватиме з них за результати роботи. А обласна державна адміністрація й надалі сприятиме реалізації ініціатив громад щодо впровадження реформи децентралізації.

PS. Пишучи цю статтю, згадала слова одного сільського голови: «….Майже рік тому почали процедуру створення ОТГ, але чомусь не довели до кінця, чомусь вагались постійно – потрібно, не потрібно… А тепер, на прикладі сусідніх громад та інших бачимо, скільки згаяно часу. Якби ми раніше створили ОТГ, то уже отримали б на розвиток громади десятки мільйонів. А це ремонт доріг, заміна вікон, котлів у дитсадках та школах, перекриття дахів на об’єктах соціальної сфери. Час нікого не чекає…»

Начальник відділу  з питань територіальної організації влади та місцевого самоврядування Миколаївської ОДА     Гейко Оксана  Юріївна

Comments are closed.