ОТГ Миколаївщини вчаться реформувати освіту, культуру, безпеку та соціальний захист

Про особливості впровадження реформи «Нової української школи» на місцевому рівні, повноваження та відповідальність органів місцевого самоврядування в сфері соціального захисту, підтримку та розвиток культурного простору громади та можливості створення центрів безпеки в ОТГ 14 серпня на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону говорили голови громад, представники відділів освіти, культури, соціального захисту ОТГ спільно з представниками департаментів Миколаївської обласної державної адміністрації.
Була розглянута тема соціальних питань, що включає напрями освіти, культури, безпеки в громадах та соціального захисту населення. Для об’єднаних територіальних громад ці питання є дуже важливими, оскільки держава надає не тільки нові можливості, а й делегує повноваження та відповідальність за прийняті рішення.
Під час семінару учасники активно обговорювали гострі питання. Серед них – «Нова українська школа». Наразі в ОТГ застосовують практику створення опорних шкіл, дбаючи про своєчасний підвіз учнів на шкільних автобусах.
Учасники семінару дізналися про нові можливості фінансування проектів у сфері культури, створення українського культурного фонду, інституту книги, можливості в сфері соціального захисту, під час скайп-конференції із колегами з Донецького ЦРМС мали змогу обмінятися досвідом щодо створення центрів безпеки в громаді.

 

Comments are closed.