Представники органів місцевого самоврядування Миколаївщини вчаться правильно надавати публічну інформацію

З метою розгляду інструментів Закону України про «Доступ до публічної інформації до Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, завітала головний спеціаліст відділу звернень громадян виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради Подвисоцька Оксана.
16 серпня на базі Центру стартував дводенний тренінг «Організація вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації» за участі службовців органів місцевого самоврядування ОТГ та сільських, селищних, міських рад необ’єднаних територій. У процесі реформи децентралізації увага громадськості прикута до здійснення місцевого самоврядування в ОТГ. В силу того, що збільшується обсяг повноважень і фінансування на місцевому рівні мешканці громади хочуть все більше отримувати інформації про діяльність активу. Розпорядники інформації в ОТГ виступають посередниками між населенням та владою.
Нині в Україні є чинний доволі прогресивний европейський закон «Про доступ до публічної інформації», що має багато чітких рамок та обов’язків для розпорядників інформації, встановлює чітку процедуру отримання інформації, проте на практиці виникає дуже багато запитань з приводу його виконання.

Comments are closed.