Стан впровадження реформи децентралізації в Миколаївській області

Миколаївський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою та Мінрегіону України, проводить активну роботу з впровадження реформи децентралізації в області, зокрема надає інформаційно-консультаційну, юридичну та методичну підтримку громадам на шляху створення, становлення та розвитку, тримає руку на пульсі всіх подій та постійно співпрацює зі ЗМІ, інформуючи про проблеми реформи, виклики та перспективи.

Чергова зустріч очільника Миколаївського ЦРМС – директора Валентина Бойка із журналістами відбулася 6 вересня на базі центру. З представниками інтернет-видання «Мой город» говорили про проблемні питання призначення ЦВК перших виборів в новостворених ОТГ, «депресивні райони» області, де не створено поки що жодної громади тощо.

«Більше 700 громад України сьогодні активно працюють як ОТГ, ще близько 100 очікують на призначення виборів. На Миколаївщині вже створено 41 громада, в 28 з яких відбулися вибори (згідно законодавства, Вознесенська міська громада, як місто обласного значення, пішла спрощеним шляхом приєднання). В ОТГ Миколаївщини наразі проживає більше половини сільського населення, за громадами – 50% площі території всієї області» – підкреслив Валентин Бойко, директор Миколаївського ЦРМС.

У цьому році створено тринадцять громад, дванадцять з яких йдуть шляхом добровільного обʼєднання, одна – добровільного приєднання. Процесом створення та функціонування ОТГ охоплено 17 з 19 районів Миколаївської області. Вже цієї осені громади мали б приєднатися до числа існуючих перспективних і прогресивних ОТГ, адже це – шанс отримати додаткові повноваження та ресурси, можливості розвивати свою територію і покращувати добробут мешканців на місцях. Проте рішення Центральної виборчої комісії створює додаткові перешкоди на шляху процесу децентралізації, унеможливлюючи проведення запланованих виборів у новостворених об’єднаних громадах у жовтні 2018 року.

Наразі маємо обнадійливі новини. Під час засідання Центральної виборчої комісії від 16 серпня ЦВК скасувала імператив щодо можливості призначення перших місцевих виборів в ОТГ лише два рази на рік – на квітень та жовтень (Постанова ЦВК від 12 лютого 2016 року №32). Це означає, що вибори в ОТГ можуть відбутися в листопаді або грудні 2018 року.

Comments are closed.