Богданівка погодила будівництво мосту через Південний Буг, що з’єднає Южноукраїнськ з сусідніми районами

Через річку відстань між Костянтинівкою і Богданівкою становить лише 200 метрів. Влітку її долають на поромі, а взимку, коли Південний Буг замерзає, – навпростець, по льоду. 

Така ситуація триває вже багато років. Зі слів старожилів, до Другої світової війни, лівий і правий береги Бугу з’єднувалися мостом. І ось надія зажевріла знову. В кінці липня з приводу будівництва нового моста відбулася нарада за участю народного депутата Олександра Лівіка, представників Прибузької ОТГ, Костянтинівки, Южноукраїнська та ЮУ АЕС.

Олександр Лівік запропонував почати будівництво тимчасової понтоннії переправи. Фахівці ж атомної станції переконували в необхідності стаціонарного мосту, адже він вирішить проблему назавжди.

– «У нас передбачений проект завершення будівництва Ташлицької гідроакумулюючої електростанції, введення гідроагрегатів номер 3 і 6 в роботу. І в цьому проекті передбачено видатки на соціальні та екологічні заходи. В тому числі, там є і гроші, передбачені на будівництво мосту. Сума, 57 або 59 млн. Зараз це все на узгодженні в Мінфіні. Якщо Мінфін  погодить, то ці гроші ми отримаємо та зможемо реалізувати ці проекти», – сказав Олександр Пелюх.

Ці дані керівник управління інформації і громадських зв’язків ЮУ АЕС озвучив під час громадських слухань, які відбулися в Богданівці на цьому тижні. Більш того, Олександр Пелюх зазначив, що фахівці АЕС вже навіть визначили найбільш прийнятні місця розташування споруди і вибрали компанію по виготовленню техніко-економічного обґрунтування майбутнього об’єкта.

«Наші фахівці відразу ж після цього засідання поїхали на місце, оглянули його і вже 27 числа склали протокол про те, що можна розглядати три варіанти розміщення мосту. Перше поблизу  існуючої поромної переправи, друге –  за Козацької заставою з виїздом на вулицю Ковальську,  третє – на вулиці Набережній, біля будинку 201 », – підкреслив керівник управління інформації і громадських зв’язків ЮУ АЕС.

«Южноукраїнськ теж згоден, що цей міст потрібен. Їм треба робоча сила, яка працює в місті. За тієї умови, коли буде міст, може піти маршрутка, що буде забирати працівників, возити їх », – заявив Віктор Матющенко, глава Прибузькій ОТГ.

«Ми маємо здоровий глузд. Ми цього моста чекали 100 років. Неважливо, де він буде, аби був. Всі люди за те, щоб міст у нас був », – сказала Наталія Козак, учасниця громадських слухань в с. Богданівка.

Незважаючи на різні думки з приводу розташування мосту, рішення про його будівництво було однозначним. Згода на будівництво переправи дали всі 63 учасники громадських слухань. Найближчим часом в управлінні капітального будівництва ЮУ АЕС відбудеться чергова нарада з координації подальших дій.

 

Comments are closed.