На Березанщині шириться мережа сонячних електростанцій

Встановлення сонячних батарей – один із найбільш екологічних та найменш затратних способів видобутку енергії з альтернативних джерел. Вперше енергію сонця використали наприкінці ХІХ століття у Сполучених Штатах Америки – сонячна батарея живила американський супутник «Венгард». Сьогодні ж, в силу своїх численних переваг та завдяки майже повній відсутності негативних впливів на навколишнє середовище, використання енергії сонячних електростанцій набирає все більшої популярності у всьому світі.

Поступово збільшується кількість цих об’єктів «зеленої» енергії і на теренах Березанщини. Так, 12 вересня, у ході чергового засідання сесії районної ради, депутати погодили необхідну технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок в межах території Березанської селищної ОТГ (Березанка, Василівка, Калинівка), а також Анатолівської і Дмитрівської сільських рад, для будівництва та подальшої експлуатації об’єктів енергогенеруючих підприємств ТОВ «НІК ЕНЕРДЖИ», ТОВ «СОЛАР ПРОДАКШН», ТОВ «СОЛАР ЕНЕРДЖИ ТРЕЙД» і ТОВ «СОЛАР ЕНЕРГО УКРАЇНА». Загальна площа земельних ділянок під сонячні батареї склала близько 111, 6 га.

Як людина з вищою профільною освітою у галузі екології, очільник Березанської районної державної адміністрації Сергій Танасов твердо переконаний, що майбутнє і світу, і України саме за «зеленою» енергією.

«До того ж, місцеві громади від сусідства з сонячними станціями отримують безліч переваг», – зазначає він, аргументуючи власну позицію. «Це, по-перше, суттєве поповнення місцевого бюджету за рахунок орендної плати за землю, по-друге, нові робочі місця із гідною зарплатнею для мешканців громад, по-третє, вигідні умови за майбутніми договорами соціального партнерства і головне – абсолютно безпечне для здоров’я людей та довкілля виробництво електроенергії».

 

Comments are closed.