Соціальний захист населення – повноваження та відповідальність органів місцевого самоврядування

Фінансові аспекти соціального захисту населення на місцевому рівні, створення системи соціального захисту в ОТГ – ці та інші питання обговорювалися 19 вересня на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

«Поступово з реформою децентралізації здійснюється передача функцій у сфері соціального захисту до органів місцевого самоврядування. Раніше ці функції в повному обсязі покладалися на управління соціального захисту районних державних адміністрацій, наразі вони частково передаються ОМС» – підкреслила Юлія Кірвас, радник з питань місцевих фінансів.

Юлія Кірвас поставила в приклад діяльність Баштанської ОТГ, де на 2018 рік в бюджеті заплановано менше 700 тис грн на соціальний захист та декілька видів соціальних послуг, а в бюджеті Баштанської РДА більше 171 млн та більше 20 позицій. За її словами, поступово весь обсяг цієї роботи буде передаватися на місцевий рівень, тому важливо, щоб громада була готовою.

Директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва зауважила, згідно чинного законодавства органи місцевого самоврядування несуть повну відповідальність за надання якісних соціальних послуг і поки ці функції виконують районні управління, але прийде час і за них має відповідати ОМС. Серед основних напрямів роботи – питання зайнятості населення, робота інспекторів праці, питання опіки, піклування та допомоги дітям, дотримання законодавства щодо рівноправʼя жінок та чоловіків, захист та підтримка людей з обмеженими можливостями тощо.

Під час зустрічі Лариса Клопова, тренер ГО «Партнерство кожній дитині», керівник Миколаївської школи медіації презентувала проект «Громада для людини: підвищення потенціалу ОТГ для розвитку соціальних послуг», впровадити який планується найближчим часом в ОТГ.

 

Comments are closed.