Інвестиції під обласним центром: study-тур полтавчан Миколаївщиною

18 вересня стартувала дводенна навчальна поїздка представників ОТГ Полтавщини до Миколаївської області. Основна мета – ознайомитися з процесом децентралізації на Миколаївщині, перейняти досвід розвитку територій та залучення інвестицій на місця.

На Миколаївщині вже створено 41 громаду, в 28 з яких відбулися вибори. В ОТГ наразі проживає більше половини сільського населення, за громадами – 50% площі території всієї області. У цьому році створено тринадцять громад, дванадцять з яких йдуть шляхом добровільного обʼєднання та очікують рішення ЦВК про призначення виборів, одна – добровільного приєднання. Процесом створення та функціонування ОТГ охоплено 17 з 19 районів Миколаївської області.

«Зверну увагу на децентралізаційні процеси в районних центрах –  Новий Буг, Снігурівка, Березнегувате вже очікують призначення виборів. Згідно законодавства, Вознесенська міська громада, як місто обласного значення, пішла спрощеним шляхом приєднання і вже функціонує як обʼєднана територіальна громада, Южноукраїнськ знаходиться в процесі створення ОТГ» – акцентувала Лілія Кравчук, радник з питань децентралізації Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Comments are closed.