Миколаївщина відсвяткувала свій День народження

81-шу річницю з дня утворення Миколаївської області відзначили масштабним фестивалем народної творчості «Folk-toloka 2018».  У суботу, 22 вересня, на головній вулиці міста Миколаєва будь-хто міг пройтись по локаціям всіх районів області, оглянути творчі здобутки наших талановитих мешканців, а також спробувати на смак вироби місцевих господарств.

Офіційна церемонія відкриття свята пройшла біля Каштанового скверу. На сцені виступили аматорські колективи міста і області, а привітали містян та мешканців Миколаївщини голова облдержадміністрації Олексій Савченко, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич та  Народний депутат України Тарас Кремінь.

Зокрема, промова очільника облдержадміністрації Олексія Савченка стосувалась переносу дати святкування. З його слів, вона  встановлена в період панування комуністичного режиму не може вважатися святом.

«Дату – 22 вересня 1937 року, коли радянські органи у рік Великого терору, коли український народ знищувався сталінськими посіпаками, створили Миколаївську область, для того щоб приховати дані про кількість знищених людей, спалених сіл, я не можу вважати святом. Я переконаний, що у новітній історії української державності немає місця комуністичним і царським символам. Свято має мати духовність, душу, ми не повинні придумувати якесь «свято території», ми маємо мати свято людей, які живуть і розвивають Миколаївський край. У нас прекрасний покровитель — Святий Миколай, за заступництвом якого звертався кожен у біді чи труднощах. Я ж пропоную звертатись до нього у радості, зокрема встановити наше святкування «Дня області» у день його іменин 22 травня або 19 грудня», – сказав Олексій Савченко.

Вітаючи жителів області зі святом, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич підкреслив, що ніхто, крім нас самих, не зробить Миколаївщину багатою та щасливою.

– Подивіться навколо, як багато гарних, талановитих, працьовитих  людей живе у нашому краї. Всі ви і є Миколаївщина, – звернувся до присутніх мер Миколаєва. – Дякую всім, хто сьогодні дарує людям таке свято.

Народний депутат України Тарас Кремінь підкреслив, що Миколаївщина завжди перемагатиме тоді, коли десятки тисяч людей щиро співатимуть  Гімн України та казатимуть «Слава Україні!».

  Миколаївщина буде вічною, коли ми знатимемо свою історію і передаватимемо її з вуст у вуста, коли ми зможемо не тільки захищати свою рідну землю, а й запрошувати до себе в гості. Тому вже зараз Миколаївщина має стати туристичною столицею України! – наголосив народний обранець.

Родзинкою свята стала фруктово-овочева карта Миколаївщини «Щедра осінь 2018», створена майстрами народної творчості та дітьми, а символом Дня області – двометровий «Коровайний оберіг».

Відвідувачів радували сучасними українськими піснями під час святкового концерту «Фольк-драйв», бурхливими оплесками зустрічали мешканці яскраву театралізовану програму за участі найкращих аматорських колективів області та заслужених артистів України.

Щедрість та гостинність Миколаївської землі продемонстрували райони області у фудзоні з українськими національними стравами. А розмаїттям талантів вразила виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Мистецька арт-толока».

На святкуванні кожен міг обрати собі зайняття до душі: зробити фото на автентичних фотозонах «Від громади до громади», взяти участь в аукціоні «Фольк-хата стравами багата» й насолодитися смаколиками, оглянути презентації діяльності структурних підрозділів облдержадміністрації та творчі програми від обласних закладів культури.

Найменші мешканці області із задоволенням відвідали дитячий арт-простір «Миколаївщина єдина!» та брали участь у спортивних заходах.

                    

 

Джерело: https://mkrada.gov.ua/

Comments are closed.