«Маємо охопити сімейними формами виховання якомога більше дітей» – Олексій Савченко

Протягом останніх п’яти років в Миколаївський області зберігається тенденція до зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдання, яке стоїть перед усіма відповідальними органами влади – охопити сімейними формами виховання якомога більшу кількість дітей. Про це заявляє голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.

Станом на кінець вересня загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Миколаївській області становить 2 967, що на 88 осіб менше, ніж на початку 2018 року.

Протягом останніх років значно зріс рівень усиновлення. Зокрема, на Миколаївщині під опікою та піклуванням виховуються 2050 дітей.Також в області продовжують розвиватися такі  форми як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

«Наше завдання розвивати в області й надалі сімейні форми виховання. Завдячуючи державній ініціативі, минулого року Миколаївщина отримала 19,5 млн грн субвенції на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт.  За ці кошти в області придбано три житлових будинки  у м. Очакові, м. Новий Буг та м. Баштанка для розміщення дитячих будинків сімейного типу, що дозволило влаштувати до них більше  15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Придбали також 28 квартир, в які заселено 33 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Цього року маємо на це 43,4 млн грн. Розвиток сімейних форм виховання та створення комфортних умов для дітей – завдання, яке  вирішується вже зараз», – коментує голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко.

Зазначимо, у 2018 році створено 3 ДБСТ та влаштовано 25 дітей, 6 ПС, в які влаштовано 18 дітей. До кінця року планується відкриття ще двох будинків сімейного типу, а саме: у м. Баштанка в будинку, придбаному за кошти субвенції, та у м. Миколаєві у власному житлі.

Крім того, станом на 27 вересня, в області діють 37 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються 236 дітей та нараховується 159 прийомних сімей, де виховують 310 дітей.

Всього сімейними формами виховання (опіка та піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу) охоплено 2596 дітей зазначеної категорії, що становить 87,5% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в області (2967).

Джерело: Миколаївська обласна державна адміністрація

Comments are closed.