На українців чекає системне підвищення пенсій – Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв “системне підвищення” пенсій вже з 1 березня 2019 року. Про це глава уряду заявив, коментуючи проект бюджету на 2019 рік, який вже внесений до Верховної Ради.

“Ми підвищуємо пенсії, але я б хотів, щоб українські пенсіонери отримували ще більше. Вже з 1 березня ми проіндексуємо пенсії і це буде системне підвищення, щороку. Але важкі завдання не виконуються миттєво”, – заявив Гройсман в ефірі ICTV.

Зі слів глави уряду, зараз перед ним стоїть два завдання: з одного боку, не допустити краху економіки України через невиконання зобов’язань перед міжнародними партнерами, з іншого – захистити людей. Гройсман зазначив, що для другого завдання розробляється система субсидій, які компенсують ризики для незахищених категорій населення.

“2017 року почали процес зміни мінімальної зарплати. Цим ми підштовхуємо зростання, зокрема, середньої зарплати. Сьогодні роботодавці, відчуваючи дефіцит кадрів, вже йдуть на її підвищення. Це означає, що в грудні ми зможемо мати середню зарплату не менше 10 тисяч грн”, – додав прем’єр.

Раніше в Мінсоцполітики України анонсували підвищення мінімальних пенсій. У березні 2019 року мінімальну пенсію в Україні планують підняти на 20%. Зараз мінімальна пенсія в країні становить 1435 гривень. З 1 грудня 2018 року вона збільшиться до 1497 гривень. А після “осучаснення” в березні-2019 становитиме близько 1800 гривень.

Водночас пенсії в сусідніх країнах істотно відрізняються від українських. Так, в перерахунку на гривні, латиші отримують від трьох з гаком тисяч, поляки – від шести з половиною, а німці – від дванадцяти з половиною тисяч гривень.

Також глава уряду пообіцяв провести монетизацію субсидій. Крім того, буде розширено коло осіб, які матимуть право на субсидію.

Джерело: Сьогодні

Comments are closed.