Верховная Рада дала старт модернізації  залізниці на Миколаїв

3 жовтня український парламент  ратифікував угоду з Європейським інвестиційним банком про отримання кредиту в розмірі 150 млн. євро. Ці кошти  будуть витрачені на електрифікацію ділянки Долинська – Миколаїв – Колосівка. Цей залізничний шлях проходить по територіях Кіровоградської, Одеської та Миколаївської областей і підпорядковується Одеській залізниці.

Проект модернізації залізничної інфраструктури передбачає будівництво другої колії, а також  електрифікацію напрямку Знам’янка – Долинська – Миколаїв.

За рахунок реалізації проекту створять потужний транспортний залізничний коридор в Миколаївський порт. Щодо самої залізниці, то її модернізація дозволить збільшити пропускну спроможність магістралі, а також підвищити швидкість руху поїздів. Перехід від тяги тепловоза до електровоза дозволить знизити собівартість перевезень, а також поліпшити екологічну ситуацію за рахунок зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

В процесі реалізації проекту модернізації залізниці «Долинська – Миколаїв – Колосівка» також збудуть нові пасажирські платформи на станціях,  капітально реконструюють переїзди, введуть нові системи автоматизованої сигналізації і безпеки руху. На перетинах залізниці з найбільш завантаженими автошляхами планують побудувати дворівневі розв’язки. Планується, що більшість робіт з модернізації транспортної інфраструктури будуть проведені українськими підрядниками.

Для реалізації даного проекту модернізації українських залізниць в кінці минулого року підписано фінансову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку. Його кредит становитиме також 150 млн.грн.

Нагадаємо, що проект модернізації та електрифікації залізниці «Долинська – Миколаїв – Колосівка» був схвалений розпорядженням Кабінету Міністрів України № 47 від 31 січня 2018 року. Готувало це розпорядження Міністерство інфраструктури України.

Джерело: Пассажирский транспорт

Comments are closed.