«Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?» – семінар для підприємців Миколаївщини

«Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?» – семінар для підприємців Миколаївщини

В Миколаївському Центрі підтримки бізнесу для підприємців регіону провели інформаційну кампанію щодо виходу на міжнародні ринки.

Тематичні семінари для підприємців – те, чим займається Центр підтримки бізнесу у м. Миколаєві протягом 20 років. Зокрема, про його діяльність та реалізацію програм для бізнесменів розповіла директор ЦПБ, Наталія Ващиленко. Значну увагу приділила також ініціативі   EU4Business за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) в Україні. Зокрема, мова йшла про часткове фінансування, компенсації та залучення закордонного досвіду від міжнародних експертів.

Практичні рекомендації підприємцям щодо вибору ринку та пошуку бізнес-партнерів дала також  Олена Коломойцева, менеджер проекту Міжнародний торговий центр. Зокрема, визначитись зі стратегією, провести аналіз ринку, підготувати промо-матеріали та відвідувати міжнародні виставки в пошуку ймовірних партнерів тощо. Також в презентації проінформувала підприємців про посилання на ресурси, котрі мають допомогти у здійсненні аналізу ринків.

Успішним досвідом виходу свого підприємства на ринок ЄС розповів Олександр Голобородий, директор фабрики жіночої білизни «Марсана». Зауважив, що його підприємству бракує професійних швачок, тому, ймовірно, розглядатимуть питання будівництва гуртожитку для працівників з інших міст. На разі, швачка на підприємстві Олександра Голобородного отримує більше 10 000 гривень. Також додав, що його фабрика протягом року випустила всю продукцію 100% якості. Окремо акцентував увагу, що залучав на фабрику консультанта за підтримки  ЄБРР.

Також під час заходу презентували європейську програму підтримки малого та середнього підприємництва COSME а також пояснили  Основні цілі EEN-Ukraine Консорціуму

Зазначимо, що семінар проводився Представництвом ЄС у співпраці з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Європейською Мережею Підприємств (EEN). Він є частиною серії інформаційно-просвітницьких заходів, які Представництво ЄС в Україні проводить по всій країні. Мета – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Comments are closed.