Спеціаліст Казанківської ОТГ переймає польський досвід в сфері освіти.

Метою навчального візиту до республіки Польща є ознайомлення українських учасників з історією реформ та сучасних механізмів функціонування місцевого самоврядування в Польщі, вивчення освітньої системи у цій країні та джерел  фінансування польської освіти.

Від Казанківської об‘єднаної територіальної громади участь у проекті бере Олександр Лука, начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету ради .

Зокрема, одну з лекцій для українських спеціалістів прочитав експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Войцех Мархлевський.  Тема стосувалась трансформації освітньої системи у Польщі після 1989 року та основних цілей у новій реформі освіти. Під час виступу спікер також детально окреслив питання фінансування освітніх закладів всіх рівнів, дотацій до недержавних шкіл та садків, розповів про стан професійної та технічної освіти, систему оплати праці вчителів тощо. 

Навчальний візит до Нижньосілезького воєводства (Польща) директорів шкіл, керівників відділів освіти і наукви обʼєднаних територіальних громад, очільників департаментів освіти і науки Миколаївської та Кіровоградської областей спільно з регіональними представниками Програми «U-LEAD з Європою» став можливим за сприяння Програм SALAR / SKL International / Support to Decentralization in Ukraine, ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Solidarity Fund PL Kyiv.

Comments are closed.