Депутати обласної ради погодили ініціативи ОДА, направлені на поліпшення фінансового забезпечення дорожніх робіт в громадах

У середу, 10 жовтня, депутати Миколаївської обласної ради погодили ініціативи, надані обласною державною адміністрацією в питанні поліпшення фінансового забезпечення дорожніх робіт за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Миколаївщини.

В.о. начальника Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Андрій Максименко аргументував, що таке рішення – це можливість надати кошти в села, міста та ОТГ, аби там громади мали можливість самостійно визначатися по питанням ремонту автомобільних доріг.

«Які зміни вносяться: по-перше ми надаємо та будемо мати можливість надавати співфінансування, субвенцію на дороги комунального значення, тобто в населених пунктах, селах, містах, ОТГ та ін. По-друге, збільшується фінансування, ми продовжуємо цю програму до 2019 року і збільшуємо фінансування по обласному бюджету на 1,3 млрд, по державному бюджету – на 5 млрд. Звідки береться ця сума? Звісно, всі розуміють, що може такої суми і не буде. Але з чого складається обласний бюджет? Обласний бюджет – мільярд триста, який ми вносимо з приміткою, що остаточний обсяг фінансування визначається у межах наявного фінансового ресурсу, тобто це не є фактичні суми. Державний бюджет 5 млрд. Він буде складатися з проекту бюджету, там де закріплено мільярд на Н-14. Також у нас вже оголошено по Службі автомобільних доріг тендера по дорозі Н-11 додатково. Загалом буде оголошено тендерів на 1 млрд 700 млн. Сподіваємося на фінансування. Також це митний експеримент та інші джерела. Щодо облбюджету – 1 млрд 300 млн, він складається з обласних коштів, які вже були в цьому році, обласних коштів, які будуть в наступному році, дорожнього фонду – в цьому році 287 млн, в наступному – більше 400 млн. Це є можливість надати кошти в села, міста та в ОТГ, тобто щоб вони могли визначатися в себе в населених пунктах по конкретним дорогам. Не САД, не управління інфраструктури, а самі громади будуть проводити тендери», – пояснив він.

Джерело:Миколаївська обласна державна адміністрація

Comments are closed.