В Ольшанській громаді запрацював Інклюзивно-ресурсний центр

В Ольшанській громаді відкрили новий Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), що призначений для дітей з особливими освітніми потребами. В Миколаївському районі це перша спільна комунальна установа, що діє  на 4 громади: Ольшанську, Нечаянську, Михайлівську та Радсадівську.

На інклюзивному навчанні  налічується 16 дітей з чотирьох ОТГ. На разі в громадах проводиться інформаційна робота в закладах освіти, аби залучити на навчання якомога більше дітей з особливими освітніми потребами, а також з початку місяця здіснюють  виїзні приойми  комплексних обстежень.

В Ольшанському закладі дошкільної освіти теж відкрито інклюзивну групу з корекційних занять для дітей з особливими потребами, де на разі займаються з однією  дитиною за розкладом.

На сьогодні в ІРЦ безкоштовно надають психолого-педагогічну допомогу. Зокрема, практичний психолог, вчитель-логопед та реабілітолог. Розташували на першому поверсі адмінбудівлі лікарні в селищі Ольшанське, аби  забезпечити доступність для дітей з обмеженими можливостями. Зараз закупляються наочні матеріали для роботи фахівців з дітьми, проведення діагностичних та корекційних занять. Вже придбано спеціалізовані меблі: дитячі столи та стільчики, м’які меблі, дзеркало для артикуляційної роботи, пуфи, шафи.

Основними завданнями центру є:

1. проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо програми навчання;
2. надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами;
3. надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання;
4. надання консультативно-психологічної допомоги батькам.

За інформацією та кваліфікованою допомогою батьки можуть звернутися до інклюзивно-ресурсного центру за адресою: смт.Ольшанське Миколаївського району, Миколаївської області, вул.Шкільна 35,  перший поверх приміщення адмінбудівлі Ольшанської лікарні.

Comments are closed.