У Галицинівській громаді відкрили перший Центр освіти дорослих

26 жовтня у селі Прибузьке Галицинівської об’єднаної громади  у партнерстві з Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), Представництвом DVV International в Україні та громадською організацією “Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива»” відкрилася перша в Миколаївській області філія Центру освіти дорослих. До кінця 2021 року планують створити ще чотири філії Центру.

У відкритті взяли участь голова Галицинівської об’єднаної громади Іван Назар, програмний спеціаліст програми DOBRE Наталія Сафронова, директор Представництва DVV International в Україні Олег Смірнов і голова ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива» Віктор Сікаленко.

Ідея створення Центру виникла під час тривалої співпраці громадського сектору з Галицинівською сільською радою, а саме після результатів використання мешканцями шести сіл знань і вмінь, отриманих на заходах із неформальної освіти.

Приміщення Центру освіти дорослих оснащене за фінансової підтримки програми USAID DOBRE  (310,00 тис. грн), Представництва DVV International в Україні (256,00 тис. грн) і бюджету Галицинівської сільської ради (195 тис. грн). Центр має три зали: тренінгову, інформаційну та стратегічну.

“Відкриття такого освітнього центру свідчить, що ми розвиваємось і турбуємося про населення, прагнемо дати мешканцям додаткову можливість реалізуватися в своїй громаді. Центр освіти для дорослих, який створений у співпраці з програмою DOBRE та представництвом DVV, доводить, що в партнерстві можна втілити всі заплановані проекти”, − наголосив голова Галицинівської об’єднаної громади Іван Назар.

 

 

Після урочистостей відбувся круглий стіл, присвячений питанням удосконалення освітніх послуг в об’єднаній громаді. Учасники обговорили результати фокус-груп і соціологічного опитування мешканців громади щодо пріоритетних напрямів розвитку неформальної освіти дорослих, 4 освітні програми з неформальної освіти, які були розроблені громадським сектором і експертами.

 

Мешканці громади добре розуміють, що навчатися потрібно впродовж всього життя. Тож до кінця 2021 року тут з’явиться ще 4 філії Центру освіти дорослих.

Примітка:  Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) − це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

DVV International в Україні − представництво Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) в Україні розпочало свою діяльність у 2010 року з метою просування освіти дорослих як ключового фактору для покращення якості життя населення та сталого розвитку.

 

 

Джерело: Прес-центр УКМЦ

Comments are closed.