Реформи у сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад

Минулого тижня у Миколаївській облдержадміністрації відбувся інформаційний семінар з енергоефективності для представників об’єднаних територіальних громад, селищних, сільських, міських рад, а також райдержадміністрацій.

 

В рамках проекту «Реформи у сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад» представники місцевих органів дізналися про оновлені інструменти державної підтримки енергоефективних заходів у житловому секторі та про можливості допомоги уряду Німеччини у сфері енергоефективності та енергозбереження.

Учасниками та модераторами проекту виступили Ірина Гудзь – консультант проекту «Реформи в сфері енергоефективності в Україні», що виконується GIZ та Артур Обідник – державний експерт Експертної групи енергозбереження в сфері ЖКГ Директорату енергоефективності Мінрегіону.

«Для наших об’єднаних територіальних громад надзвичайно важливо дізнатись про нові можливості в галузі енергоефективності. Миколаївська область, а особливо міста Миколаїв та Вознесенськ, беруть активну участь в реалізації програм як державного, так і місцевого рівня. Останнім часом Миколаївська область вжила достатньо заходів для економії природнього газу, адже 54% котелень в області наразі працюють на альтернативних видах палива. Крім того, як наголошує голова ОДА Олексій Савченко, перехід закладів соціальної сфери на альтернативне опалення – це невід’ємний крок у провадженні енергоефективності, адже в подальшому на заощаджені таким чином кошти облаштовуються сучасні класи у школах, закуповується нові медичне обладнання для амбулаторій і так далі. Сьогодні за підтримки Світового банку у нас реалізується програма щодо «Миколаївоблтеплоенерго», також активну участь в у впровадженні заходів енергозбереження беруть місцеві ради та ОСББ. Тому обласна влада підтримує будь-який новий крок назустріч громадам у напрямку енергоефективності, тим паче, коли є можливість завдяки участі донорів та міжнародних партнерів покращити і осучаснити стан теплових об’єктів, покращити їх технічний стан і зменшити споживання енергоносіїв», – прокоментував заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Валентин Гайдаржи.

 

Джерело: Миколаївська обласна державна адміністрація

Comments are closed.