В обласній лікарні висадили з яблунь «Алею життя»

У суботу, 10 листопада, на території обласної клінічної лікарні пацієнти із пересадженими органами висадили дерева, створивши з яблунь «Алею життя». У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Євген Шевченко, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Георгієв, головний лікар обласної клінічної лікарні Петро Римар, медпрацівники закладу, депутати Верховної Ради України та Миколаївської обласної державної адміністрації та інші небайдужі городяни.

Як зазначили організатори заходу, алея – це символ зародження нового життя, яке стало можливим завдяки людській жертовності. Українці, які вже живуть із донорськими органами, таким чином хочуть вшанувати і подякувати тим, хто став для них порятунком.

Захід відбувся за ініціативи громадської організації «Національний рух «За трансплантацію». Голова організації Юрій Андреєв розповів про історію трансплантації як такої, надавши слово присутнім пацієнтам з пересадженими серцем, нирками, кістковою тканиною. Вони висловили подяку рідним та близьким донорів, в деяких випадках донорами ставали саме близькі люди: матуся або жінка, сестра або брат. Розповіли і про наймолодшого реципієнта – малеча з повітряною кулькою радісно посміхалася завдяки не тільки любові батьків, турботі медиків, а і людині з Германії, яка стала донором для пересадки кісткових тканин.

 

Як розповів головний лікар обласної клінічної лікарні Петро Римар, існує певна кількість людей, які сьогодні потребують пересадки органів. Він висловив сподівання, що нещодавно прийнятий в Україні закон щодо трансплантології дозволить зробити крок вперед на шлях порятунку людського життя, адже наші лікарі готові, мають високу кваліфікацію та всі необхідні для цього знання.

Джерело: Миколаївська ОДА

Comments are closed.