Одразу 3 громади Миколаївщини увійшли в ТОП кращих історій успіху партнерів програми USAID DOBRE

Друковане видання 14-ти історій успіху  громад-партнерів програми USAID DOBRE, який створила команда УКМЦ-DOBRE презентували під час інвестиційного хабу у Києві.

 

Нагадаємо, що захід проходив 5 та 6 листопада за сприяння програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) спільно з партнером програми Українським кризовим медіа-центром.

Варто зазначити, що збірка двомовна. Вана містить чотирнадцять історій про те, як громади знаходять можливості для реалізації своїх ідей.

“У кожному селі чи маленькому містечку є активні мешканці, які готові будувати громаду такою, де буде комфортно жити їхній родині. Саме сім’я, за відгуками наших героїв, це те, що мотивує їх до пошуку і створення можливостей у своїх населених пунктах. Обсерваторія у сільській школі, музей-майстерня, STEM-клас, коворкінг-центр – далеко не повний перелік об’єктів, які створили люди у своїх громадах. Для кожної громади, описаній у книзі, обрано певну тему чи проект, який вдалося реалізувати завдяки спільній роботі мешканців громади. Кожен досвід – унікальний, адже люди створюють саме те, що потрібно їм і їхній громаді. Проте ці історії є прикладом тих, хто планує об’єднуватися чи уже створив ОТГ і тільки починає шукати можливості для своїх ідей” – анонсувала редакція збірки на сайті Український кризовий медіа-центр .

Зокрема, до переліку Історій Успіху потратило 3 громади Миколаївщини: Баштанська, Доманівська та Прибужанівська.

Яскравим прикладом того, як залучені кошти перетворюються на реальні обєкти, є масштабне будівництво бесейну в Баштанській ОТГ. В майбутньому тут планують створити професійну базу для тренувань, а також приймати змагання міжнародного рівня. Про

Вже в перший рік роботи громаді вдалося залучити 50 мільйонів гривень: це субвенції, інвестиції, гранти, кошти Державного фонду регіонального розвитку і донорів, зокрема, програми USAID DOBRE. За цією сумою стоїть щоденна робота людей, які готують проекти, пишуть стратегії та плани. У громаді створили інвестиційний відділ, який займається написанням проектів на фінансування. Зі створення цього відділу треба починати розвиток громади – переконані у Баштанській ОТГ.

На досягнутій позначці у 50 мільйонів гривень громада зупинятись не планує. Цьогоріч у плані генеральної забудови передбачили ділянку для промислового парку. Ця територія для створення підприємств, які матимуть спільну інфраструктуру, проте розміщуватимуться так, аби можна було тримати під контролем вплив на довкілля.

А в Доманівській селищній об’єднаній громаді 300 квадратних метрів розваленого приміщення перетворили у багатофункціональний коворкінг-центр, який уміщує простір для роботи, тренінгів, відпочинку, перегляду 3D-фільмів та зал для занять фітнесом.

Перші кроки у створенні коворкінг-центру активісти Доманівської ОТГ зробили восени 2017 року, а у квітні 2018-го проект дістав підтримку від програми USAID DOBRE.

У лютому 2018-го власними силами почали робити ремонт, частково допомагали місцеві підприємці. Команда активістів була нечисельною.Проте зараз коворкінг-центр користується неабиякою популярністю, надто серед дітей та молоді. Також там працює міні-кав’ярня. Наразі активні мешканці громади планують відкрити kid-воркінг – зону для найменших гостей.

У червні цього року на території Прибужанівської громади запрацювали чотири дитячих майданчики і п’ять центрів дозвілля. Ще один − планують відкрити до кінця року. А ще в одному з населених пунктів громади встановлять майданчик вуличного воркауту.

Прибужанівці переконують, що майданчики ніколи не бувають порожніми, а місцеві жартують, що навіть не знали, що у селах стільки дітей. У центрах дозвілля збирається не тільки молодь, сюди залюбки приходять відпочивати й цікаво проводити час усі мешканці громади, адже тут є теніс, більярд, проводяться дискотеки, діє кінозал тощо. Колишні сільські будинки культури зажили новим життям.

Одним із найактивніших ініціаторів таких зрушень є голова молодіжної ради Андрій Кравченко. Молодь активізували, створили громадську організацію, а за допомогою USAID DOBRE почали втілювати у життя спортивний проект у рамках гранту “Місцеві ініціативи для розвитку громад”.

Спершу організували показовий виступ з воркауту, потім проведуть двомісячне навчання для всіх охочих та сформують команди. Відтак спортсмени-переможці у фінальних змаганнях виграють для свого села сучасний майданчик для вуличного воркауту” – йдеться в книзі.

***

“Історії успіху” та “Туристичний довідник новими громадами України” українська делегація привезла із собою в США під час навчальної поїздки. Видання про успіхи децентралізації в Україні поповнять фонди найбільшої бібліотеки світу – бібліотеки Конгресу США.

Comments are closed.