Голова Бузької ОТГ Юрій Заволока похвалився змінами та задумав розширення громади

Бузька об’єднана територіальна громада – одна з найменших громад на Миколаївщині. В її склад входить лише два села, де мешкає біля чотирьох тисяч людей. Але після участі в проекті «Громада на мільйон» вона стала найбільш популярною. Вирізняється серед інших громад вона ще й тим, що її очолює енергійний 28-річний юрист Юрій Заволока. NikLife поспілкувався з бузьким головою про зміни, які відбулися в ОТГ після участі в проекті. Також, Заволока розповів про планами щодо розширення громади, свою команду, взаємодію з Миколаївською ОДА, свої політичні амбіції та життєві принципи.

NL: Як справи у вашій ОТГ після того, як ви приймали участь у програмі «Громада на мільйон»?

Ю.З.: Люди були задоволені. В принципі всім сподобалося. Єдине, що, коли це все проходило, не всі встигли про це дізнаватися. Деякі навіть ображалися на то, що вони не встигли взяти в цьому участь.

NL: В конкурсах, які були в проекті?

Ю.З.: Так. Взагалі, ми отримали задоволення, тому що побачили, що громада дружня та може зробити щось для одного цілого. Не перемогли, ну в принципі й приз невеликий був. Ми б не спромоглися реалізувати наш проект. Реклама вартує дорожче всього, та ми пішли на цей шлях. Ну, а так дуже цікаво. Ми самі в шоці були з того, що прийняли участь, сподобалося.

NL: Ті 250 тисяч від проекту. Ви їх отримали, бо була інформація, що виникли якісь складнощі?

Ю.З.: Так, там були деякі проблеми. Ми спочатку думали, що нам замовляти. Наразі закуповуємо обладнання на наше комунальне підприємство […]. Для того, щоб забезпечувати благоустрій громади.

NL: От майже закінчується рік. Напевно, ви ставили собі якісь пріоритетні цілі та щось планували. Якось вдалося за цей час покращити умови життя в громаді та які наразі найбільші проблеми?

Ю.З.: Звичайно, що відбулося поліпшення. В різних напрямках. Ми намагаємось охопити всі сфери. Звичайно, щось не встигаєш, бо замало часу. Зараз проектно-кошторисна документація мало того, що довго виготовляється, вона ще довго експертизу проходить. […] Але основну частину ми реалізували. Один із основних проектів – спорткомплекс. Ми хочемо побудувати його в школі. Вже отримали експертизу, оголошуемо в цьому році тендер, але розбиваємо це на три роки, тому що там велика сума 3,5 мільйона, та ми поступово будемо їх отримувати. Я думаю, що до 20-го року реалізуємо.

NL: Ну, а що з вашою ідеєю побудови консервного заводу?

Ю.З.: Ми все ж таки відмовилися від цього. Потім у нас була думка побудувати там сховище для овочів, але й з овочами в нас не пішло. Ми почали по інвестиціям, по сонячним батареям, в нас почали майданчики будуватися. Ну й ще думаємо земельні ділянки під промислові зони.

NL: Чи думає ваша ОТГ про розширення?

Ю.З.: Ми подали пропозицію до Миколаївської ОДА та чекаємо засідання по зміні перспективного плану. До нас по перспективному плану більше ніхто не повинен приєднуватися, але є бажання в двох найближчих сільських радах. Це Вознесенська сільська рада та Григорівська сільська рада. Ми попередньо проводили збори в населених пунктах та вони надали згоду. Далі ми подали письмову пропозицію про внесення змін в перспективний план та чекаємо засідання комісії про внесення змін, а потім вже будемо проходити процедуру приєднання.

NL: Яка взаємодія вашої ОТГ з ОДА?

Ю.З.: В цілому проблем немає. Єдине що, чекаю засідання комісії, а так загалом спілкуємося з ними, спільно працюємо над ремонтом доріг місцевого значення. Працюємо по мікропроектам – вони нам допомагають.

NL: По яким саме мікропроектам?

Ю.З.: Так, як ми ще собі не забрали «освіту» та «медицину», то районна адміністрація подала проект з нашим співфінансуванням по придбанню нового автомобіля для амбулаторії. Мікропроект пройшов, оголошено тендер. Ще й на закупку обладнання до школі – там маленька сума та плюс ще мікропроект був більше мільйона на капітальний ремонт дорожнього покриття. Ми все це все зробили та зараз в процесі. Ще в цьому році ми чекаємо процесу будівництва нової амбулаторії в селі Таборівка, це один з населених пунктів громади. Ще вони (Миколаївська ОДА, – ред.) дають нам софінансування на дороги місцевого значення. Там десь біля чотирьох мільйонів. Кошти додаємо, вони свої та ми свої. Плюс нам ще на комунальну дорогу гроші виділили. Співпрацюємо і з ОДА і РДА. Ну й чекаємо ще на наше доєднання.

NL: В ОТГ бувають ситуації, коли суб’єкти господарювання роблять перереєстрацію в інший район або місто. Тоді податок, який йшов до громади де вони базуються, переходить в інше місце. Вже були такі прецеденти в Миколаївській області, а чи були у вас такі неприємні ситуації?

Ю.З.: У нас такого немає. Підприємці, які працюють у нас на території, вони так й сплачують податок на прибуток, а з тими, що не у нас зареєстровані, ми працюємо та розглядаються варіанти можливості їх реєстрації в Бузькій громаді.

NL: А конфліктів з цього приводу не боїтесь?

Ю.З.: Ми конфліктів не боїмось. Ми дуже добре підходимо до інвесторів. Намагаємося все з ними обговорювати, всі моменти та дивимося та точки опору, там де ми можемо їм допомогти, та вони йдуть нам на зустріч.

NL: Розкажіть про свою команду. Скільки в ній людей?

Ю.З.: Штатних одиниць у мене, якщо не помиляюсь, зараз 42 людини. Це, щоб ви розуміли, й відділ культури й дитячий садок туди ж включаю, всі добре працюють. Одна з проблем, це коли ми почали ремонти робити у своєму приміщенні. Так от, я зараз не можу навіть розсадити своїх людей по кабінетах. Трошки тяжко на рабочих місцях, але вони справляються, навіть коли мене не буває на місці.

NL: Чи повертається молодь до сіл в зв’язку з децентралізацією та тими позитивними змінами які відбуваються в громадах?

Ю.З.: Молодь в принципі все-таки їде заробляти великі гроші. Поки що ми такі можливості їм надати не можемо, але ми зараз працюємо над процесами, аби повернути їх.

NL: А що в громаді з дозвіллям?

Ю.З.: Для дозвілля ми робимо дуже багато. От навіть на прикладі минулого року, ми реалізували такі проекти, як міні-футбольне поле, workout-майданчик, зробили тренажерний зал та закуповуємо туди обладнання, футбольну форму, м’ячі. Залучаємо людей до проведення різних фізичних занять, та плюс на наступний рік, так як в мене два населених пункти, ми хочемо ще одне міні-футбольне поле побудувати, скейт майданчик розглядаємо, workout-майданчики, вуличні тренажери. Тому що в цілому дитячими майданчиками ми громаду вже забезпечили, є там невеликі недоліки та ще чотири треба закупити. Ми просто не можемо весь обсяг за один рік замовити. В цілому молоддю ми займаємося. Треба їх долучати до процесів, та щоб вони залишилися в громаді.

NL: Після проекту «Громада на мільйон» вас побачила вся країна. Як змінилося ваше особисте життя? Чи впізнають на вулицях за межами вашої громади?

Ю.З.: В цілому впізнаваність стала велика, і це великий плюс участі в цьому проекті. Взагалі, багато хто з голів ОТГ жаліється на проблеми з адміністраціями, в мене цього немає. Може, це й через участь в проекті (сміється).

NL: Які ваші особисті плани на найближчі п’ять років. Є якісь політичні амбіції, чи поки що лише Бугська ОТГ?

Ю.З.: Я поки хочу зробити красу там, де я живу. Хочу розвивати свою громаду. Я завжди говорю, що поки люди мені довіряють, я буду працювати на ОТГ.

NL: А яку політичну силу наразі представляєте?

Ю.З.: Блок Петра Порошенка «Солідарність». Підтримую Президента, він дав багато змін для розвитку. Іноді здається, що мало що змінюється, але якщо дивитися окремо по кожному ОТГ, поспілкуватися з головами громад, то кожен може показати приклади змін, які були впровадженні. Як то кажуть, все відразу змінити не можна. Критики завжди більше, аніж позитиву.

NL: Ну й наостанок поділиться своїми життєвими принципами.

Ю.З.: Не здаватися. Йти поставленої мети до кінця. Ну й ще, непевно фраза: «Робота роботою, а обід – за розкладом!».

Фото: NikLife, «Український кризовий медіа-центр», Facebook Юрія Заволоки

Comments are closed.