Перші кроки після виборів: Миколаївський ЦРМС інформує новостворені ОТГ

Про особливості формування бюджетів громад на 2019 рік та входження ОТГ в бюджетну мережу, формування шкільної мережі, формування первинної медицини в громадах, особливості проведення перших виборів органів місцевої влади у новій громаді – про ці та інші важливі питання говорили 13 листопада під час семінару “Становлення об’єднаних громад після перших виборів”. Правові, організаційні та методичні аспекти підготовки і проведення перших сесій в радах ОТГ» з представниками ОТГ, вибори в яких відбудуться 23 грудня 2018 року.

«На Миколаївщині вже створена 41 громада: 2015-2017 рр. – 28 ОТГ, на вибори 23 грудня 2018 року йдуть 12 громад: Березнегуватська, Висунська (Березнегуватський р-н), Сухоєланецька (Новоодеський р-н), Лоцкинська (Баштанський р-н), Новобузька, Вільнозапорізька (Новобузький р-н), Софіївська (Новобузький р-н), Снігурівська та Горохівська (Снігурівський р-н), Новомар’ївська (Братський р-н), Калинівська (Єланецький р-н) та Мигіївська (Первомайський р-н) територіальні громади, а також з 17 серпня 2018 року шляхом добровільного приєднання створилася Вознесенська міська ОТГ. В ОТГ Миколаївщини наразі мешкає більше половини сільського населення, за громадами – 49,5% площі території всієї області. Процесом створення та функціонування ОТГ охоплено 17 з 19 районів Миколаївської області. Децентралізаційні процеси продовжують бурхливо проходити в області і сподіваємося вже найближчим часом стане більше прихильників реформи, адже це – шанс отримати додаткові повноваження та ресурси, можливості розвивати свою територію і покращувати добробут мешканців на місцях» – підкреслила Ганна Іпатенко, юрисконсульт Миколаївського ЦРМС.

Під час заходу розглядалися важливі питання серед яких особливості казначейського обслуговування ОТГ, проведення перших виборів, постановка та перебування на обліку в Центрі зайнятості осіб, які будуть звільнені за результатами реорганізації, управління освітою в об’єднаних територіальних громадах, алгоритм прийняття рішень на першій сесії: початок повноважень депутатів ради, голови, обрання секретаря тощо. Це важливі моменти для подальшої роботи в новостворених ОТГ.

“Наше завдання – зорієнтувати органи місцевого самоврядування в реальному часі. Розумію, що на практиці виникне багато питань і експерти Миколаївського ЦРМС готові надавати розʼяснення та залучати додаткових експертів для роботи!» – підкреслила Лілія Кравчук, радник з питань децентралізації Миколаївського ЦРМС.

Джерело: Миколаївський Центру розвитку місцевого самоврядування

 

Comments are closed.