В ОДА роз’яснили зміни в порядку призначення житлових субсидій населенню

Євген Шевченко  повідомив присутнім, що з 1 листопада 2018 року Кабінетом Міністрів України встановлена вартість природного газу на рівні 8,55 грн за 1 куб.м. Підвищення відбулося на 1,5921 грн. за 1 куб.м. або 23 %. Заступник голови ОДА наголосив, що за ініціативою Президента України з метою захищення населення в умовах підвищення цін на житлово-комунальні послуги 17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню (постанова № 841), і зазначені зміни застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

Крім того, Євген Шевченко додав, що враховуючи соціальну значущість даного питання, голова ОДА Олексій Савченко започаткував на Миколаївщині інформаційну кампанію щодо порядку та особливостей отримання субсидій. Так, з 31 жовтня протягом наступних 10 днів в області працювали інформаційні намети, де кожен бажаючий мав змогу отримати кваліфіковану консультацію щодо порядку призначення житлових субсидій населенню.

Про основні зміни в порядку призначення житлових субсидій присутніх поінформувала директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва:

1. Субсидія призначається з місяця звернення до закінчення опалювального сезону та розраховується на неопалювальний та опалювальний період.

2. Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%

Відтепер субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які:
– отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника (не стосується працездатних громадян, які отримують зазначену пенсію на дитину);
– досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;
– отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

3. Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію
Субсидія може призначатись у випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

4.Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів не матимуть субсидії

Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

5. Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу.
Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

6. Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі
За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку

7. Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій
Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:
– особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря
– особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;
– члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
– особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.
Наприклад: у складі домогосподарства є особа, у якої відстуній дохід. Субсидія у такому випадку не призначається. Але, якщо особа перебуває у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, субсидію може бути призначено рішенням комісїї.

8. Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально
Субсидія за рішенням комісії може призначатись, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

9. Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку
При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

10. Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини
У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною

11. Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії
До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

12. Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю

Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:
– за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;
– за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – фактично отримані доходи;
– за кожний місяць, у якому відсутні доходи, – дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Наприклад, розмір допомоги по безробіттю складає 800 грн. до розрахунку субсидії візьметься прожитковий мінімум для працездатних осіб – 1762 грн.

13. Врахування доходів непрацюючим пенсіонерам.
У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

Джерело: Миколаївська обласна державна адміністрація

Comments are closed.