Програма USAID DOBRE та Миколаївська обласна рада підписали меморандум про співпрацю

USAID DOBRE

16 листопада програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підписала меморандум про співпрацю з Миколаївською облрадою.

Із вітальним словом до присутніх звернулася голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко. Вона наголосила на важливості міжнародної фінансової допомоги, яка надається об’єднаним громадам.

«Результати роботи програми DOBRE в громадах Миколаївської області вражають. Тож, коли мені, як голові обласної ради, запропонували підписати меморандум про співпрацю, я одразу ж погодилась, адже розвиток громад – це один із наших пріоритетних напрямків роботи», − зауважила пані Вікторія.

Керівник програми USAID DOBRE Беррі Рід, передусім, привітав 3 об’єднані громади, які нещодавно були відібрані для участі в програмі: Вознесенську, Арбузинську та Шевченківську, вручивши їм договори про співпрацю.

«Я пам’ятаю, коли програма DOBRE тільки розпочала свою роботу, на Миколаївщині було лише кілька об’єднаних громад, проте зараз їх кількість значно зросла. Програма DOBRE працює з 11 об’єднаними громадами, вони активні та мають чим пишатися. Тож ми сподіваємось, що обласна рада поширюватиме цей досвід на інші громади Миколаївщини», − наголосив Беррі Рід.

Меморандум про співпрацю підписали голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та керівник програми USAID DOBRE Беррі Рід. Цей документ регламентує співпрацю між двома сторонами, створює можливості для співфінансування проектів, спрямованих на розвиток об’єднаних громад-партнерів програми.

Також голова облради повідомила, що в рамках підписаного меморандуму створена робоча група з питань реалізації програми в об’єднаних територіальних громадах області. До її складу увійшли представники програми DOBRE та обласної ради, депутати під головуванням заступника голови облради Андрія Кротова.

Регіональний менеджер програми DOBRE  Андрій Нагорний презентував результати роботи в 8 громадах першої та другої когорт. Наприклад, в Баштанській об’єднаній громаді за підтримки програми відкрили кінотеатр під відкритим небом «Кінорай», провели байкерський фестиваль «Чупакабра»,  розробили логотип громади.

*****

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – цеп’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією ГлобалКомʼюнітіз (GlobalCommunities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Миколаївській, Херсонській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Кіровоградській та Тернопільській.  

Джерело: Ураїнський кризовий медіа центр

Comments are closed.