Агропромисловий комплекс Миколаївщини тримає позиції потужного учасника ринку в державі

Сьогодні з упевненістю можна стверджувати, що аграрна галузь – основа міцного плацдарму економіки держави та запорука добробуту громадян. Задля того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку агровиробництва Миколаївщини та України в цілому, наші фермери, кооператори, фахівці господарств, працівники переробних комплексів доклали немало своїх зусиль та кропіткої праці.

Миколаївщина має значні можливості для розвитку агропромислового комплексу, завдяки сприятливим природно-кліматичним умовам та родючої землі. Область вважається однією із регіонів інтенсивного землеробства в Україні та має великий земельний фонд, що характеризується високим ступенем освоєння.

Сільськогосподарські угіддя займають 81,6 % загальної площі.

Загальна площа сільськогосподарських угідь Миколаївської області перевищує 2,0 млн. га (близько 5 % площ України), з яких 1,7 млн га становить рілля (84,7 % у загальній структурі). 11,6 тис. гектарів – сади та виноградники.

Сучасний агропромисловий комплекс Миколаївщини – це 4% у виробництві валової продукції сільського господарства в Україні; а також 3970 підприємств різних організаційно – правових форм господарювання, з них 3389 фермерських господарств, 79,2 тис. особистих селянських господарств,  які  вже в цьому році отримали  2,7 млн тонн зернових та зернобобових культур,  1,1 млн тонн соняшнику, 171 тис. тонн картоплі, 500 тис. тонн овочів, 40 тис. тонн плодоягідних культур та 59 тис. тонн винограду.

В загальнодержавному обсязі Миколаївщина щорічно забезпечує 12,5%винограду, 7,2% соняшнику, 6,0% овочів, 5,3% зернових та зернобобових культур, 3,3% молока, 1,6% яєць, 1,3 % м’яса у живій масі.

В сільському господарстві працює понад 14,5 тисяч осіб.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в сільському господарстві області за січень-вересень 2018 року становила 6209,92 грн., що на 22,2% більше у порівнянні із відповідним періодом  2017 року (5020,12 гривень).

При  цьому заборгованість із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах області за станом на 1 жовня 2018 року відсутня.

За останні роки в області спостерігається позитивна тенденція  щодо оновлення машино-тракторного парку в сільському господарстві.

У поточному році  аграріями області придбано  433 одиниць сільськогосподарської техніки загальною вартістю 356330 тис. грн., з яких вітчизняного виробництва – 333 одиниці загальною вартістю 139135 тис. грн.

В 2018 році придбання сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва зросло на 127 % у порівняні з минулорічним показником. Цьому сприяла державна фінансова підтримка «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

З початку року на підтримку агропромислового комплексу області з державного бюджету вже спрямовано 44 млн грн.

5 тисяч власників особистих селянських господарств за утримання 12,5 тис. голів молодняка великої рогатої худоби отримали фінансову підтримку в сумі    9,2 млн грн.

Миколаївщина зуміла заявити про себе як потужний учасник зернового ринку в державі.

“На сьогодні перед виробниками області відкриваються нові перспективи, пов’язані з освоєнням світових ринків, покращенням інвестиційного клімату, розширенням обсягів виробництва, появою нових експортерів”, – коментують у департаменті агропромислового розвитку Миколаївської ОДА.

З початку 2017 року експорт продуктів рослинного походження становив   майже 60 відсотки від загального експорту області, у тому числі зернові культури 47 відсотків. Експортні поставки зернових культур здійснюються  до 65 країн світу.

Харчова промисловість області залищається однією із найбільш привабливих галузей для іноземного капіталу, де станом на 1 липня 2018 року сконцентровано 57,8 млн дол прямих іноземних інвестицій, що становить понад 60% від загального обсягу іноземного капіталу, вкладеного у промислові підприємства.

За I півріччя 2018 року прямі іноземні інвестиції зросли на 10,5 % (на 5,5 млн дол біьше) проти відповідного періоду минулого року. Інвестиції внесені неризидентами таких країн, як Нідерланди, Сінгапур, Бедьгія, Беліз, Азербайджан, Вірменія, Кіпр та інші.

Джерело: Миколаївська ОДА

Comments are closed.