Національна стратегія реформування будинків дитини в дії

У серпні 2017 року розпорядженням КМУ схвалена Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, тобто реформування системи громадського виховання дітей і підлітків. Обласний  будинок дитини відноситься саме до таких установ.

У 1991 році Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини та визнала, що сім’я є найкращим середовищем для становлення особистості. У той же час в силу різних причин не кожна дитина в нашій країні має можливість рости в сприятливому сімейному оточенні. Сьогодні їх підтримують такі установи, як будинок дитини. Однак реформа передбачає:

– щорічне зменшення на 10% кількості дітей, які виховуються в інтернатних установах;

– щорічне скорочення на 10% таких закладів;

– з 2020 року припинення надходження дітей до 3-х років в будинку дитини;

– припинення до 2026 року діяльності інтернатних закладів усіх типів, в яких проживає більше 15 вихованців;

– забезпечення сімей, в яких виховуються сироти і діти, що залишилися без батьківського піклування, соціальним супроводом; і т.д.

Згідно зі стратегічним планом реформа будинку дитини повинна бути завершена до 01.01.2021 року і передбачає поступове згортання ліжок будинку дитини і за їх рахунок приріст реабілітаційних ліжок. До кінця 2018 року залишиться 4 ліжка ізолятора замість 6; 4 ліжка карантинної групи замість 10. У 2019 році 8 ліжок перепрофілюються для паліативної допомоги та 20 – для реабілітаційної. В 2026 році реабілітаційних ліжок стане ще на 6 більше.

На 01.01.2021 року будинок дитини буде реформовано в центр медико-соціального захисту дітей на 114 ліжок. Умови будинку дитини поступово змінюються вже зараз: активно працюють група раннього втручання, кабінет АВА -терапії, клас арт-терапії; придбані спеціальні посібники, апарати «FORBRAIN» і ДЕНАС. Успішно навчаються фахівці: за методикою РECS, АВА-терапії, ерготерапії, діагностики ADOS, орофаціальної і танц-терапії, тейпірованіе і медико-соціальної реабілітації.

Незважаючи на зміну назви, умов і cпектру послуг будинок дитини, як і раніше, буде оплотом стабільності, турботи і тепла для малюків, які цього потребують.

Джерело: Миколаївська ОДА

Comments are closed.