Миколаївці вшанували пам’ять мільйонів українців – жертв голодоморів

У суботу, 24 листопада, по всій Миколавщині відбулися пам’ятні заходи, присвячені трагічній сторінці історії України – голодомору 1932-1933 років. У Миколаєві до вшанування пам’яті загиблих у трагічних подіях долучилися керівництво області та міста, депутати, військові, студентство та небайдужі містяни.

Присутні взяли участь у традиційній Скорботній ході, яка прямувала від площі перед Кафедральним собором Касперівської ікони Божої Матері на вулиці Садовій по проспекту Центральному та Херсонському шосе до Пам’ятного знаку жертвам голодоморів в Україні, де відбувся молебень.

 

Присутні вшанували пам’ять жертв голодоморів «Хвилиною мовчання», запалили свічки, поклали квіти та символічні горщики з пшеницею і колоски до Пам’ятного знаку.

У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр, 1932-1933 рр, 1946-1947 рр. Проте Голодомор 1932-33 рр. був наймасовішим і найжорстокішим. Розпочався голодомор наприкінці літа 1932-го, свого піку досяг навесні 1933-го і завершився на початку літа. Головною причиною Голодомору історики називають політику тоталітарного сталінського режиму щодо українців.

Джерело: Миколаївська ОДА

Comments are closed.