План розвитку Миколаївської області буде сформовано із залученням жителів громад та експертного середовища, – Олександр Кушнір

Механізм створення трирічного плану розвитку Миколаївської області передбачає проведення відповідних зустрічей та обговорень на рівні району, міста чи ОТГ – із залученням жителів громади та експертного середовища. Після чого напрацьовані пропозиції із можливими проектами розвитку будуть затверджені на районному рівні та на підсумковому обласному засіданні Ради регіонального розвитку вже у лютому наступного року. Наступний етап передбачатиме погодження плану розвитку Миколаївщини Президентом та Урядом.

Про це розповів заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Олександр Кушнір під час засідання обласної Ради регіонального розвитку.

«На засіданні обласної Ради регіонального розвитку ми за дорученням Президента України Петра Порошенка ми розпочинаємо розробку плану розвитку Миколаївщини на 2019-2021 роки. Наразі облдержадміністрацією на чолі з Олексієм Савченком спільно з місцевими органами влади вже розроблений орієнтовний графік подібних зустрічей по всій області – від найменшого населеного пункту до великих міст. Кожен громадянин, кожен населений пункт чи мікрорайон разом з керівниками громад, керівниками підприємств чи установ можуть визначити свої пріоритети та своєрідні «точки зростання»: що саме вони вважають за потрібне у соціальній сфері, медицині, житлово-комунальному господарстві, спорті, культурі, інвестиціях… Іншими словами – чи потрібна і де саме потрібна амбулаторія, відремонтована та утеплена школа, дитячий садочок, спортивний майданчик, освітлення вулиць, відремонтований водопровід, благоустрій, парк відпочинку, інфраструктурні об’єкти, новостворені робочі місця», – пояснив Олександр Кушнір.

Він також наголосив, що кожен місцевий житель має знати, куди витрачаються кошти, і може безпосередньо брати участь у визначенні пріоритетів розвитку своєї громади.

«Хочу зазначити — ніхто не претендує на ваш ресурс, навпаки — ми хочемо допомогти об’єднавши зусилля і можливості. Існує значна кількість різноманітних можливостей — це Державний фонд регіонального розвитку, субвенція на соціально-економічний розвиток, інфраструктурна субвенція, обласні програми, державний бюджет, інвестиції… Використовуючи всі можливі інструменти ми повинні будувати своє майбутнє, а схема доволі проста – «ідея – план – проект – ресурс – реалізація», – резюмував Олександр Кушнір.

Джерело: Миколаївська ОДА

Comments are closed.