Ефективна організація роботи ЦНАПів на базі ОТГ стала можливою завдяки передовим моделям

Перші кроки зі створення ЦНАПів у об’єднаних територіальних громадах, організаційні та правові процедури, ефективне надання влсне адмін.послуг – основні питання, що обговорювали на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування. Його створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» за участю представників органів місцевого самоврядування, депутатів та членів громадських організацій.
«Громади переходять на новий рівень надання послуг, створюючи ЦНАПи в громаді. Сучасний центр надання адміністративних послуг – це всі базові адмінпослуги в форматі «єдиного вікна», безбарʼєрний простір, доступність послуг для всіх, зручні години прийому, банківське та касове обслуговування, географічна зручність розташування, адже в ОТГ увага має приділятися не лише центральному офісу ЦНАП, а й забезпеченню доступності послуг через територіальні підрозділи, віддалені робочі місця, залучення старост, мобільні ЦНАПи тощо» – акцентувала модератор заходу, експерт Людмила Мураховська, консультант ІІ компоненту Програми «U – LEAD з Європою».
«Соціальний захист населення – це повноваження та відповідальність органів місцевого самоврядування, ми говоримо про основні кроки, які необхідно здійснити в напрямку покращення надання соціальних адміністративних послуг. Запровадження надання соцпослуг через ЦНАП суттєво підвищить авторитет місцевої влади в очах громадськості, бо, в першу чергу, це – комфортний сервіс для населення, що користується попитом» – підкреслила запрошений спікер Оксана Єльчієва, директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА.
В даний час на Миколаївщині девʼять громад беруть участь в Програмі «U–LEAD з Європою», з 15 листопада стартував ІІІ Раунд прийому заявок для участі в Програмі. Дедлайн – 31 січня 2019 року.

Comments are closed.