«Століттями наш народ чекав цього дня» – митрополит Володимир про створення єдиної української помісної церкви

Митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир звернувся до прихожан з промовою після святкової служби в Кафедральному Соборі ікони Касперівської Божої Матері. Він нагадав, що Об’єднавчий собор Український православної церкви відбувся 15 грудня в “Софії Київській». Він зібрав представників всіх існуючих в Україні конфесій.
«Нелегко проходив цей собор. Тому що все у нас нелегко проходить, як ми знаємо. Собор відбувся, обрали нового предстоятеля – митрополита Єпіфанія. Його привітав Вселенський патріарх, подарував йому велику панагію на знак щедрості і любові. І сьогодні ми маємо єдину помісну українську автокефальну православну церкву.» – сказав митрополит Миколаївський і Богоявленський.

Керуючий Миколаївської єпархії Української православної церкви Київського патріархату наголосив, що цієї події український народ чекав століття. Відмітив роль президента Петра Порошенка в отриманні Томосу.

«Знаємо, що недруги не дуже хочуть, але вічного нічого немає на землі. Ми знаємо, що колись колонії інших країн були, а сьогодні відійшли вони, імперії великі. Так само і тут. Князь Володимир хрестив Київську Русь, хрестив в Дніпрі, який у нас. А церква чомусь виявилася десь там, на сході. Нормально це? Зрозуміло, і. Хто хрестив нас? Приїхали з Греції, привезли єпископів, священиків, літературу, книги, ікони? Тут все сталося, на київських горах. І тут повинен бути центр. Не сьогодні, в цьому році, а давним-давно! Коли хрестилася Київська Русь, за нею були ліси і ведмеді бігали. Але настали нові часи, настала нова ера для нашої країни, для всього нашого народу. Тому що утворилася єдина помісна церква, яку ми всі хотіли і сьогодні маємо.» – сказав митрополит Володимир.

І нагадав, що 6 січня у Стамбулі у Вселенського Патріарха відбудеться літургія, після якої зачитають довгоочікуваний Томос і вручать митрополиту Єпіфанію. Він привезе його до України.

Comments are closed.