Досвід Казанківської громади вивчали представники інших ОТГ

За сприяння Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України 21 грудня відбувся навчальний візит «Маршрути успіхів» в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (Пульс)». Мета цього проекту – активізація та стимулювання процесу об‘єднання і формування спроможних громад.
В роботі навчального візиту взяли участь сільські голови з Баштанського, Новобузького, Єланецького районів, а також представник Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України.


Під час робочої зустрічі, учасники проекту вивчали досвід об‘єднання, проведення виборів та організації подальшого функціонування Казанківської об’єднаної територіальної громади. Її голова Олексій Асмолов розповів про своє бачення та досвід проведення такої важливої роботи як реалізація політики децентралізації та створення об‘єднаної територіальної громади. Об‘єднання дало змогу, перш за все, значно збільшити наповнення місцевого бюджету, що сприяло вирішенню проблем людей, які до цього накопичувались і не вирішувались роками. І вже зараз видно переваги і досягнення спільної роботи нового утворення.


Гостям наочно продемонстрували в якому стані приймала громада комунальне майно. Його зношеність на той момент становила 61,3 відсотка, однак громаді за цей рік з невеликим, вдалось значно оновити та покращити матеріальну базу комунальних закладів, а особливо галузі освіти. Учасникам зустрічі показали й бюджет селищної ради за 2018, 2019 роки, з чого видно – завдяки децентралізації цей бюджет буде бездефіцитним.
Представники Казанківщини, що багато значення мають навчальні тренінги працівників селищної ради, які проходили не лише в різних областях України, а й за кордоном.

На завершення навчального візиту його учасники обмінялися думками.Представники інших районів області висловлювали щиру подяку за гостинний прийом та можливість вивчати цінний практичний досвід стосовно створення та функціонування об’єднаних територіальних громад.
Про те, як вплинула децентралізація на розвиток Миколаївських громад розповіли голови декількох ОТГ.

Comments are closed.