Нові “швидкі” отримав обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Нові “карети швидкої” – це автомобілі класу “Б”, виготовлені на базі “PEUGEOT”. Вони максимально оснащенні медичним обладнанням, що необхідне для лікування та перевезення хворих.
“Це дуже великий внесок в розвиток швидкої медичної допомоги Миколаївської області. Тому що саме ці сучасні автомобілі можуть виконувати ті функції, які покладені на нас. В цьому році це вже друга закупка автомобілів. Влітку було п’ять автомобілів такого ж класу. Також нами отримано два автомобілі класу “С” від Міністерства охорони здоров’я. Тобто автопарк автомобілів “швидкої” оновлено на 13 авто.” – розповів головний лікар лікарні екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Самойлов.


Одна “швидка” коштує 2 млн 300 тис грн. В цілому за 2018 рік на оновлення парку “швидких” виділили 25,3 млн грн, з яких 10,0 млн грн – кошти вільного залишку обласного бюджету; 2,4 млн грн – медична субвенція з державного бюджету та 13,8 млн грн – співфінансування наших міст, районів і ОТГ.


“Ми створили спільну програму, показавши всім, що децентралізація надає можливість робити спільні програми і використовувати ці гроші саме на користь людей, коли вона потрібна. І визначаючи в такий спосіб, що нам необхідно на сьогоднішній день збільшувати, просто змінити парк “швидких”, які не відповідають сьогодні ніяким умовам, і ви не можете на них працювати, ми прийняли рішення і це рішення підтримали депутати обласної і міської ради. Це свідчить про те, що реформа працює на користь громади. І не треба розмежовувати область і місто.” – сказав під час вручення “швидких”, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко.

Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай зазначила, автопарк “швидких” не поповнювався вже багато років. І такий “подарунок під ялинку” медикам складно переоцінити.
“Пацієнти, починаючи лікування своє, якщо вони в невідкладному стані, ще в кареті “швидкої”. І дуже важливо, щоб допомога, яка надається, вона була надана вчасно, кваліфіковано в максимально можливому об’ємі, який врятує життя пацієнта. Сьогодні ці “швидкі” відповідають сучасним вимогам, вони оснащенні за останнім словом техніки. Там є і дефібрилятор, і апарат для введення рідини автоматичний. Там є і пристрої для реанімації, тобто все, що необхідно для того, щоб життя людини було збережено при доставці до лікувального закладу.” – розповіла Ірина Шамрай.

Всі автомобілі швидкої допомоги базуватимуться при лікувальних закладах міста: в Корабельному районі (міська лікарня № 5), ще одна швидка допомога обслуговуватиме мікрорайони Велика й Мала Корениха. По одній машині працюватимуть в мійкрорайонах Ліски, Намив і в лікарні на Космонавтів, район ПТЗ.

Comments are closed.