Сучасний інклюзивно-ресурсний центр відкрився в Березанці

Нове суперсучасне обладнання придбали за кошти з обласного бюджету. Їх виділили за сприяння голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка. Ідеться про закупівлю електронних продуктів одного з українських виробників. До цього переліку входить великий інтерактивний LCD-екран, що включає дидактичні ігри і вправи, спрямовані на розвиток основних пізнавальних процесів і координацію рухів; система LeapMotion, яка фіксує координати фалангів пальців та зап’ясть обох рук на відстані до 50 см від сенсора (система так званого жестового управління, відеоокулярів), яку можна використовувати для розвитку праксису (розпізнавання, планування); логопедичне дзеркало, що дозволяє зробити запис та відтворення аудіофрагментів.
Окрім іншого Центр отримав сухий каркасний басейн з різнокольоровими кульками, його функція – зняття емоційної напруги; дошку Євмінова та тактильну поверхню для шведської гірки альпінізм (для корекції опорно-рухового апарату); тактильну доріжку (для розвитку моторики і координації рухів); набір м’яких модулів для відпочинку.
Це обладнання дозволяє проводити ефективну роботу з дітьми, які цього потребують.
Після того, як у травні 2018 року Миколаївщина приєдналася до національного проекту Марини Порошенко «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», в області створено 18 інклюзивно-ресурсних центрів, які за рахунок коштів обласного бюджету були забезпечені спеціальним інтерактивним обладнанням.
Окрім того, питання інклюзії знаходиться серед основних пріоритетів роботи голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка. Для створення інклюзивного середовища в Програмі розвитку освіти Миколаївської області на 2017-2021 роки передбачено виділено 7 млн гривень, а у рамках оголошеного головою облдержадміністрації року освіти та інклюзивного навчання, у районах області були створені медіатеки та ресурсні кімнати.
Нагадаємо, на Первомайщині силами громади і обласної влади оновлюють меблі для школярів.

Comments are closed.