В Україні запрацював електронний кабінет водія

Електронний кабінет водія запрацював в Україні з 21 грудня. Відтепер в електронному вигляді можна дізнатися іформацію про власне авто та посвідчення водія, перевірити й оплатити штрафи за адміністративні порушення, переглянути історію будь-якого автомобіля з VIN-кодом і записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.
До цього більшість адміністративних та сервісних послуг водіям надавали лише безпосередньо у сервісних центрах МВС. Будь-яку інформацію про транспортний засіб та посвідчення водія можна було дізнатись лише після особистого звернення громадян та в присутності автовласника. Водночас інформацію про штрафи можна було одержати тільки у вигляді поштового повідомлення через кілька днів після того, як було скоєно правопорушення.
Відтепер водії можуть зайти у свій Електронний кабінет водія, обравши зручний для себе порядок електронної ідентифікації, та з комфортом користуватися низкою послуг, переведених у зручний онлайн-формат. Приміром, громадянин може:
– переглянути інформацію про свої посвідчення водія (національне та міжнародне);
– дізнатися всю актуальну інформацію про свої транспортні засоби (технічні характеристики, право власності, історії авто);
– перевірити, чи накладені обтяження на транспортний засіб;
– оперативно одержати повну інформацію про адмінпорушення.
Що стосується сплати штрафів: завдяки Електронному кабінету водія більше немає потреби стояти в черзі в банках чи заповнювати особисто платіжки. Тут користувач зможе швидко як сформувати платіж, так провести його онлайн.

Для охочих замовити індивідуальні номерні знаки в Електронному кабінеті водія доступна можливість швидкої перевірки, чи обраний знак вільний у даному регіоні, та одразу замовити макет.
Революційним нововведенням стала можливість перевірити будь-який транспортний засіб за VIN-кодом, що зручно під час купівлі-продажу авто. Так, безкоштовно можна дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату та місце його останньої реєстрації, рік випуску та загальні технічні характеристики.
Сплативши 45,68 грн користувачі Електронного кабінету водія отримають доступ до інформації про кількість попередніх власників, участь авто в ДТП, наявність заборони на продаж або обтяжень, страхування тощо.
Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». Доступ до Електронного кабінету водія здійснюватиметься за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

Comments are closed.