Церемонія вручення Томоса в Стамбулі (ВІДЕО)

Духовна незалежність України – в Стамбулі предстоятель єдиної української православної церкви отримав довгоочікувану грамоту про автокефалію. Томос вручив особисто Вселенський Патріарх.

Подія, на яку Україна чекала понад триста років. Попри погрози і шантаж Москви Вселенський патріарх висвятив єдину українську церкву і надав їй статус незалежної митрополії. Довгоочікуваний Томос отримав молодий предстоятель ПЦУ Епіфаній, а за фото з історичним документом присутні шикувалися в чергу.

Вселенський Патріарх і Митрополит Епіфаній провели спільну службу. В молитві просили Бога про єдність, мир та життя в любові для України. З особливим натхненням за історичними подіями спостерігав Президент. Об’єднання українського православ’я – найбільший виклик, який взяв на себе чинний глава держави. За духовну незалежність від Москви він особисто бився з 2015го року. І не раз зізнавався – здавалося, що погрози, шантаж і інтриги Кремля переможуть, переговори будуть зірвані, а Томос знову із амбітної мети перетвориться на недосяжну мрію. Проте, сьогодні Президент – разом із головою материнської церкви молився за мир. І не міг надивитися на історичний документ.

Попереду в української церкви – багато роботи із розбудови і укріплення. Проте, підкреслив Петро Порошенко, це найбільша за останнє тисячоліття геополітична перемога України над Москвою і шанс назавжди відрубати агресивні щупальця Кремля.

Comments are closed.