В дитячому садочку Дорошівки встановили твердопаливний котел

Постійне зростання цін на газ спричиняє збільшення витрат закладів освіти на опалення, що, в свою чергу, є важким тягарем для місцевого бюджету. Газові котли у більшості комунальних закладів мають досить низький коефіцієнт корисної дії і, як результат, не забезпечують необхідний температурний режим у приміщеннях. В ЗДО «Малятко» за опалювальний сезон 2018-2019 року слід було використати найменше 6300 м. куб. газу, що становить 86 тис. грн., за кошти місцевого бюджету Дорошівської сільської ради. У листопаді-грудні 2018 року в садочку спожили 2200 м. куб. природного газу, за що перераховано до ТОВ «Миколаївгаззбут» 31 105 грн. При цьому працівники дошкільного закладу дотримувалися дуже жорсткої економії споживання. Для порівняння: опалення Білоусівського закладу дошкільної освіти «Зірочка» дровами і вугіллям за опалювальний сезон вийшло в 2 рази дешевше, ніж опалення ЗДО «Малятко» навіть при тому, що влітку усі вікна Дорошівського закладу замінено на металопластикові.

Проте за підтримки сільського голови Олександра Ігнатова вдалося змінити ситуацію. Було вирішено модернізувати опалення: встановити твердопаливний котел, який може працювати на дровах, паливних брикетах та вугіллі як альтернативне незалежне опалення. Старе обладнання теж зберегли на той випадок, якщо тимчасово прийдеться використати газовий котел.

Тепер в садочку два види котлів для заюезпечення тепла в дитячому закладі. Вартість котла і робіт склала 71 тис. грн. Роботи виконані не за кошти місцевого бюджету, а за гроші, отримані згідно Договору соціального партнерства Дорошівської сільської ради з ТОВ «НІК САН СТАР – 2», який розміщує енергогенеруючий об’єкт – електростанцію з використанням енергії сонця. В 2018 році депутати Дорошівської сільської ради надали дозвіл ТОВ «НІК САН СТАР – 2» для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій, розташованих в межах території Дорошівської сільської ради. Роботи по встановленню котла виконало ТОВ «Крокус».

Тепловий режим у дошкільному закладі – це здоров‘я дітей і персоналу, який там працює, і ключовим завданням для громади є забезпечення достойного життя кожного її мешканця. А здоров’я дітей – це здоров’я нації в цілому, тому про їх комфорт громада дбає першочергово.

Comments are closed.