Представники Миколаївських ОТГ вивчали досвід колег з Буковини

Способи промоції та брендування території та місцевий розвиток – головна тема навчальної поїздки представників ОТГ Миколаївської, Херсонської та Дніпропетровської областей на гостинну Буковину, що відбулася 14-15 січня за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Від Миколаївщини були представники Казанківської громади.

Громади Чернівецької області креативно підійшли до розкрутки своєї області. Яскравим прикладом цього слугує Вашківецька ОТГ, де учасники стаді туру мали змогу взяти участь у святі Маланки. Це дійство стихійно відбувається протягом багатьох років, однак після об’єднання влада вирішила надати йому офіційного статусу та створити з нього точку зростання.

Другий день навчального візиту розпочався з відвідання Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Три корпуси університету – це колишні митрополичі палати зі своєю цікавою історією та сьогоденням, є діюча церква. Наступною зупинкою була сироварня у Глибоцькій ОТГ (с. Михайлівка). Сироварня створена як сільськогосподарський обслуговуючий кооператив і може за добу переробляти до 2000 літрів молока. Хоча сьогодні рекорд – 580 літрів. Обладнання – вітчизняне, з Сум. Головний технолог виробництва – молода людина з цього села, який закінчив університет і повернувся додому працювати. Сироварня може виробляти до 20 видів сирів і дає роботу 6 працівникам.

Завершилась поїздки візитом до Новоселицької ОТГ, яка має великий досвід у залученні коштів міжнародної технічної допомоги, в тому числі й за рахунок транскордонного співробітництва.

Comments are closed.