У Миколаївському аеропорту відбувся флеш-моб з вшанування пам’яті загиблих “кіборгів”

21 січня 2019 року в Україні відзначають четверту річницю оборони Донецького аеропорту. З цієї нагоди на території Миколаївського летовища вперше влаштували музичний флеш-моб на честь героїчних оборонців ДАП. 5 оркестрів Миколаївського гарнізону, включаючи збройні сили і Нацгвардію, зіграли чотири композиції, котрі обрали самі диригенти. Акція відбулась за підтримки голови миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка.

“Я вважаю, що коли наші хлопці вистояли, то це, з одного боку, дуже сильно деморалізувало нашого ворога, а з іншого – це дійсно надихнуло всіх наших військових і надихнуло кожного Українця. Ми зайвий раз переконалися в тому, що ми дійсно непереможна нація, і що наших бійців не можна перемогти. Може не витримати бетон, але люди наші витримають все,” – сказав перший заступник голови ОДА В’ячеслав Бонь.

У Миколаєві базується 79 десантно-штурмова бригада, котра брала найбільш активну участь в обороні Донецького летовища. Дев’ятеро наших бійців залишилися в терміналі аеропорту назавжди. Їх пригадали під час музичного флеш-мобу, зігравши найбільш патріотичні композиції. Серед іншого представили новий гімн Національної гвардії України.

В цілому, бої за Донецький аеропорт тривали 242 дні – з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року та стали одними з найзапекліших у війні на Сході України. За підрахунками військових експертів за весь період перебування українських військових в Донецькому аеропорту загинуло 100 осіб, поранення отримали не менше як 440 українських оборонців.

Comments are closed.