В усіх ОТГ Миколаївщині мають запрацювати центри надання адмінпослуг

Вже у першому півріччі 2019 року в ОТГ Миколаївщини запрацюють перші 7 ЦНАПів. Про це стало відомо в ході зустрічі заступника голови Миколаївської ОДА з керівниками об’єднаних територіальних громад.

В ході зустрічі йшлося про участь ОТГ в програмі «U-LEAD з Європою» «Покращення якості надання адміністративних послуг для населення (допомога громадам у створені та модернізації ЦНАП)». Умови участі досить прості – потенційний учасник, в разі якщо ОТГ дійсно потребує створення ЦНАПу, має подати заявку та знайти придатне приміщення. Зі свого боку U-LEAD надає інституційну та матеріальну допомогу. Зокрема це: розробка технічних завдань для ЦНАП, консультаційна допомога у створенні/модернізації ЦНАП, тренінги для персоналу, інформування та залучення населення, допомога у створенні дизайну/зонування/візуалізації ЦНАП, надання меблів, офісної техніки, ПК для ЦНАП, в разі необхідності забезпечення ЦНАП електронною системою керування чергою тощо.

Наразі вже 6 громад та 2 міста Миколаївської області співпрацюють з U-LEAD у цьому напрямку. Євген Шевченко закликав ті громади, які ще не взяли участь у програмі, якомога швидше подати відповідну заявку.

«Вільний доступ до адміністративних послуг – один з критеріїв розвитку держави. Вважаю, що ЦНАП має бути в кожній ОТГ, щоб люди не витрачали зайві сили і час для вирішення простих питань. Завдяки підтримці європейських партнерів маємо всі умови, щоб цього досягти. На сьогодні є ще громади, які не подали заявки, закликаю вас зробити це якомога швидше», – наголосив заступник голови Миколаївської ОДА.

Він також нагадав присутнім про ініціативу голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка щодо приведення всіх соціально важливих об’єктів у відповідність до сучасних Державних будівельних норм. Зокрема, всі центри надання адміністративних послуг в ОТГ області мають бути забезпечені засобами доступності для осіб з інвалідністю.

«Започаткована Президентом України Петром Порошенком реформа децентралізації дає громадам значні можливості для покращення життя своїх жителів. У цьому аспекті велику роль відіграє доступність до адміністративних послуг. Тому кожна ОТГ повинна мати власний ЦНАП», – вважає очільник області.

В даний час на Миколаївщині працює 24 центри надання адміністративних послуг, у тому числі 5 міських і 19 районних. Миколаївська область серед лідерів за кількістю надання адміністративних послуг через ЦНАПи районних державних адміністрацій. 186 видів послуг – найвищий показник по Україні. У 2018 році через центри надання адміністративних послуг мешканці області отримали майже 329 тисяч послуг.

Comments are closed.