У Баштанці вшанували пам’ять жертв Голокосту

25 січня, напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, в Баштанці відбувся мітинг з покладанням квітів до Пам’ятного знаку жертвам фашизму. У заході взяли участь представники міської ради, голів районної і міської ветеранських організацій та представника спілки Баштанського районного відділу української спілки в’язнів жертв нацизму.
На українських землях жертвами Голокосту стали сотні тисяч представників єврейського народу та інших національностей, а в найбільшому нацистському таборі смерті Аушвіц поблизу польського міста Освенцим мученицькою смертю загинуло близько 1,4 мільйона людей.

Не оминула ця трагедія і села нинішньої Баштанськоъ об’єднаної територіальної громади, зокрема Добре, де поховано 638 громадян єврейської національності, та Плющівка (колишнє Єфінгар), де у братській могилі покоїться 521 мирний житель єврейської національності, розстріляних 10 вересня 1941 року.

«Про Голокост потрібно говорити, це запорука того, що пам’ять про цей страшний злочин буде збережено не тільки як частину історії, а як урок та попередження для наступних поколінь. У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю усіх безвинно убитих жертв нацистського режиму і згадуємо людей усіх національностей, які ризикували власним життям заради порятунку інших. Ми не повинні забувати уроків історії, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільну цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі», – сказала секретар Баштанської міської ради Людмила Луценко.

Учасники мітингу схилили голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту бібліотечні заклади району організували низку заходів. Також з метою просвітницької роботи, ознайомлення учнів з трагічними сторінками історії у загальноосвітніх навчальних закладах району заплановано проведення тематичних заходів. В Баштанському краєзнавчому музеї організовано тематичну виставку.

Comments are closed.