У Миколаєві презентували книгу про Томаса Кобле, на честь якого назване село Коблеве

25 січня в обласній універсальній науковій бібліотеці відбулась презентація книги про Томаса (Фому) Олександровича Кобле – англійця, генерал-майора, військового коменданта і глави міста Одеси, генерал-губернатора, шановного представника дворянства юної Одеси і всієї Херсонської губернії. Його ім’я носить відоме селище-курорт Коблеве.

“Він був градоначальником Одеси, він врятував Одесу від чуми, герой військових кампаній. Дуже неординарна і вагома особистість в історії нашого краю”, – розповіла видавець книги Ірина Гудим.

Автор книги – миколаївський культурний і громадський діяч, краєзнавець і викладач Тетяна Чичкалюк. Видання має науково-популярний характер і вийшла в рамках серії «Легендарні імена», присвяченої знаменитим особистостям.

Книга побачила світ у видавництві Ірини Гудим у серії «Легендарні імена», що присвячена знаменитим постатям Миколаївщини. Її вихід став можливим завдяки підтримці міського управління культури, в рамках програми “Культура”. 100 книг отримають безкоштовно всі бібліотеки міста. Однак програма не передбачає закупку книг для шкільних бібліотек, тож авторка шукає кошти на те, щоб забезпечити навчальні заклади міста цим виданням.

Під час презентації відбулося історичне спецпогашення ювілейної марки «Томас Кобле» та художнього конверту.

Comments are closed.