На Миколаївщині жертвам домашнього насилля допомагатимуть в соціально-психологічних центрах

Постраждалим від домашнього насильства допоможуть в соціально-психологічних центрах – консультує начальник Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Роман Возняк.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 43 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до деяких постанов щодо захисту жертв домашнього насильства. Таким чином, Кабінет Міністрів України врегулював механізм захисту прав і інтересів дітей та інших осіб, які постраждали від домашнього насильства і від насильства за ознакою статі. Крім того, притулки служби у справах дітей та центру соціально-психологічної реабілітації повинні будуть приймати дітей, які постраждали від домашнього насильства або вчинили домашнє насильство в будь-якій формі, окрім тих, що скоїли домашнє насильство кримінального характеру і щодо яких винесені рішення про розшук, затримання, арешт або розміщення в приймач-розподільник.

Служби у справах дітей уповноважені розробляти та здійснювати заходи щодо захисту прав дитини, інформувати дитину про її права, забезпечувати профілактичну роботу з батьками щодо попередження домашнього насильства по відношенню до дітей і за участю дітей, піднімати перед органами виконавчої влади та місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності посадових осіб, а також здійснювати контроль і координацію діяльності служб у справах дітей.

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді має право створювати спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, зокрема, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, притулки в формі структурних підрозділів центру.

Також, центри соціально-психологічної допомоги, що утворюються органами місцевого самоврядування, повинні приймати і розглядати заяви осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, або його представника про отримання допомоги і надають такій особі інформацію про її права і можливість отримання необхідної допомоги.

Comments are closed.