Більш ніж половина матвіївців підримує будівництво терміналу “Нібулон”

У п’ятницю, 18 жовтня, в мікрорайоні Матвіївка Центрального району Миколаєва відбулися громадські слухання щодо будівництва ТОВ СП «Нібулон» сучасного високотехнологічного Перевантажувального терміналу. Після обговорення питання – 60 матвіївців, зі 100 присутніх, шляхом голосування, підтримали ініціативу компанії.

На громадських слуханнях був присутнім голова адміністрації Центрального району Олександр Береза. Обговорювали з жителями Матвіївки реалізацію будівництва генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський та профільні представники його команди, які відповідали на хвилюючі питання про довкілля та екологію. Головний архітектор міста Андрій Цимбал відзвітував громаді про те, що наразі відбувається оновлення Генерального плану м. Миколаїв, згідно з чим, необхідно визначитися чи буде внесено в Генплан пропозицію компанії.

– По Україні я збудував 27 таких підприємств. Коли відбувається чергове будівництво – об’єкт проходиться екологічну експертизу в Євросоюзі. У своїй діяльності ми дотримуємося усіх жорстких вимог Євросоюзу, – відзначив Олексій Вадатурський.

Компанія «Нібулон» презентувала присутнім намір реалізації на території Центрального району м. Миколаєва на в’їзді в мікрорайон Матвіївка проекту будівництву об’єкту транспортної інфраструктури для обробки зернових вантажів, пов’язаної з річковим вантажооборотом «Перевантажувальний термінал з відвантаженням зернових та олійних культур на річковий транспорт ТОВ СП «Нібулон» з майданчиком відстою вантажного автотранспорту» та запропонувала внести до Генерального плану міста відповідні зміни щодо розміщення даного об’єкту на двох земельних ділянках:

• №1 площею 5,67 га для будівництва високотехнологічного Перевантажувального терміналу з відвантаженням зернових та олійних культур на річковий транспорт ТОВ СП «Нібулон», з об’ємом одночасного зберігання 120 тис. тон зернової продукції, яка розташована на лівому узбережжі р. Південний Буг;

• №2 площею 2,5 га для організації майданчика відстою вантажного автотранспорту, що розташована на північному сході від ділянки №1 через дорогу місцевого значення по вул. Силікатна.

Головні цілі реалізації проекту сучасного високотехнологічного перевантажувального терміналу:

• Залучення додаткових інвестицій;
• Розвиток інфраструктури міста;
• Переорієнтація вантажопотоків, що прямують у місто, з автомобільних шляхів на внутрішні водні;
• Покращення екологічної ситуації в місті;
• Подальша експлуатація терміналу створить близько 150-200 робочих місць для жителів м. Миколаїв та мкр. Матвіївка;
• Додаткове наповнення місцевого бюджету через сплату податків від діяльності перевантажувального терміналу та ін.

В ході проведення громадських слухань комунікація між представниками компанії «Нібулон» та присутніми жителями мікрорайону була жвавою та насиченою різносторонніми питаннями: яким чином вирішити проблему екології, зважаючи на пріоритетну діяльність терміналу; що відбуватиметься з автотранспортними шляхами на території, яка буде забудована та у мікрорайоні; що робити із постійним шумом від діяльності терміналу і т.д.

В свою чергу, Олексій Вадатурський відповідаючи на поставленні питання, зазначив, у своїй діяльності компанія «Нібулон» використовує сучасну викотехнологічну європейську техніку, яка дозволить максимально зручно та комфортно сусідствувати терміналу з мікрорайоном, не завдаючи шкоду екології та довкіллю.

Також,у разі позитивного рішення, з метою нормалізації автошляхів та уникнення ситуацій скупчення автотранспорту, за власний рахунок компанією буде розширено дорогу, яка є зараз, або збудовано об’їзну.

Отже, в ході обговорення реалізації запропонованого ТОВ СП «Нібулон» об’єкту, згідно порядку денному, відбулося голосування серед 100 присутніх жителів мікрорайону, – 60 із яких, підтримали ініціативу компанії.

Comments are closed.