Сьогодні – День пам’яті жертв голодоморів в Україні

У 20 столітті українці пережили голодомори тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 та 1946 – 1947 роках.

 

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів в Україні.

 

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Офісу українського омбудсмена.

 

Наймасштабніший був у 1932-1933 роках. Цей Голодомор 2006 року Верховна Рада офіційно визнала геноцидом українського народу. У 2010 році Апеляційний суд Києва довів геноцидний характер Голодомору та намір сталінського режиму знищити частину української нації.

 

Терор голодом – це свідома та цілеспрямована політика сталінського режиму, внаслідок якої загинули мільйони українських селян, які становили основу української нації та були головними носіями української ідентичності. Знищувалась також українська інтелігенція, національне духовенство, партійне керівництво радянської України.

 

Жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні стали, за оцінками істориків, до 4 мільйонів людей. У найзапекліші місяці Голодомору, що припали на весну 1933 року, щохвилини в Україні гинули 19 людей, щогодини – одна тисяча, щодня – майже 25 тисяч.

 

На парламентському рівні Голодомор визнали 15 держав: Естонія, Австралія, Канада, Угорщина, Литва, Грузія, Польща, Перу, Парагвай, Еквадор, Колумбія, Мексика, Латвія, Португалія, США та Ватикан як окрема держава. На регіональному рівні – 9 країн.

 

Російська Федерація як правонаступниця Радянського Союзу не тільки не визнає Голодомор геноцидом, але чинить тиск на інші країни світу у прийнятті такого рішення.

 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини зазначає, що невизнання таких очевидних речей, як Голодомор та геноцид нації, є рівнозначним приховування злочинів проти людяності.

 

Свічка пам’яті, яка горітиме сьогодні у вікнах наших будинків, — не лише данина минулому, а й наша турбота про майбутнє, нашу самосвідомість та становлення української нації», — йдеться у повідомленні Офісу омбудсмена.

Comments are closed.