З 6 грудня в Україні набули чинності жорсткі карантинні правила

З понеділка обмеження посилюються для невакцинованих – як у “жовтих”, так і “червоних” регіонах. При цьому громадяни, які перебувають на вулиці, повинні мати при собі документи.

Люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти Covid або не мають негативного тесту, або сертифіката про одужання, на жовтому рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

– брати участь у проведенні будь-яких масових заходів – культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних та інших;

– відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

– користуватися послугами суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування: барів, ресторанів, кафе тощо.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил: носіння маски та дотримання дистанції 1,5 метра.

Термін дії «жовтого» сертифіката про перше щеплення з 6 грудня становитиме 30 днів. Раніше він діяв 120 днів.

Крім того, бізнес має перевіряти у відвідувачів ковід-сертифікати. Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус сертифіката Covid: діючий/недійсний. Без перевірки та зчитування сертифікат не вважається наданим/перевіреним.

У разі відсутності у відвідувачів або працівників необхідних документів власник закладу може оштрафуватися на суму від 34 тисяч до 170 тисяч гривень.

У МОЗ зазначили, що працюють над поетапним впровадженням QR-коду та на всіх паперових документах, що використовуються у запропонованих карантинних обмеженнях.

– Жовтий сертифікат не буде дійсним для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні небезпеки, а на жовтому рівні його дія скорочена вчетверо. Правила транспорту при жовтому і зеленому рівні однакові. Робота банків, АЗС, аптек, продовольчих магазинів не обмежується за умови дотримання протиепідемічних заходів, – повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Comments are closed.