В Україні запускають пілотний проект фармакологічного страхування. Що пропонує МОЗ

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляє, що пілотний проект добровільного фармакологічного медичного страхування запускається у 6 містах.

Про це Ляшко написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Згідно з повідомленням, у вівторок у Міністерстві охорони здоров’я Ляшко підписав відповідний меморандум для запровадження пілотного проекту у Міністерстві охорони здоров’я.

«За нашими оцінками, щороку українці залишають в аптеках близько 60 млрд гривень, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями», — зазначив міністр.

За його словами, пілотний проект із фармакологічного страхування – це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет за рахунок добровільного медичного страхування.

Ляшко уточнив, що фармакологічне страхування запускається у Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві.

«Є ліки, які не входять до програми «Доступні ліки», і вартість яких не відшкодовується державою, тому завдяки впровадженню добровільного страхування можна буде отримати компенсацію на ліки, що призначаються під час амбулаторного лікування», — написав Ляшко.

Також він додав, що для того, щоб взяти участь у проекті, пацієнт має придбати страховий поліс та повідомити про це свого лікаря.

Пацієнт платитиме 120 гривень на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. гривень у разі призначення ліків, які не входять до програми «Доступні ліки».

“Щоб отримати ліки за страховим полісом у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки”, – додав Ляшко.

За словами міністра, препарати, що входять до програми фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці, пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки, оплата ліки страховою компанією здійснюється автоматично, без залучення пацієнта чи лікаря.

Також Ляшко зазначив, що цього року у програмі «Доступні ліки» вже компенсовано 963 млн. гривень за отримані громадянами препарати.

“На відшкодування інсулінів та лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” у 2022 році заплановано 4,6 млрд гривень, загалом бюджет програми реімбурсації збільшиться на 1,8 млрд гривень”, – резюмував Ляшко.

Comments are closed.