Не взимку, то навесні. Україні буде важко уникнути віялових відключень

Робота АЕС практично на повну потужність та дефіцит палива підвищує ймовірність аварійних відключень споживачів від електроенергії. Про це повідомляє UBR.ua з посиланням на голову сектору “Енергетика” аналітичного центру BRDO Антона Зоркіна.

За його словами, одночасна робота 14 енергоблоків та вихід одного з них в аварійний ремонт можуть компенсувати підключенням резервного енергоблоку. Однак при відключенні двох енергоблоків в одному часовому інтервалі можуть розпочатися проблеми.

“Це вже призведе до необхідності відключення споживачів, оскільки компенсувати втрату 1000 МВт в умовах дефіциту палива для ТЕС буде складно”, – прокоментував співрозмовник.

Віялові відключення спочатку торкнуться промислових підприємств. Споживачів почнуть відключати, якщо ситуацію набуде найгіршого обороту.

Якщо взимку масового відключення вдасться уникнути, то розбалансування енергосистеми може настати у період весни-літа наступного року. Після постійної роботи 14 із 15 енергоблоків АЕС протягом зими їм доведеться одночасно вийти на ремонт.

Comments are closed.